Милан взе първа победа за сезона, с 2:1 при домакинството си на Емполи.

Карлос Бака и Луис Адриано вкараха дебютните си попадения с екипа на "росонерите" в Серия А.

В първия кръг и двата тима регистрираха поражения.

Новите попълнения на Милан Марио Балотели и Юрай Куцка стартираха мача на пейката, като Куцка влезе в игра на почивката.

Карлос Бака откри резултата в 17-та минута, след като Луис Адриано изведе отлично колумбиеца и той технично прати топката покрай вратаря.

Радостта на Милан бе помрачена само три минути по-късно, когато Масимо Макароне ефектно намери Рикардо Сапонара за 1:1.

Емполи пропусна да направи обрата пълен, в 22-та минута, когато Мануел Пучарели прати топката на сантиметри над напречната греда.

Диего Лопес спаси друг опит на Сапонара, а Пучарели продължи да тормози защитата на Милан.

След почивката Даниеле Кроче създаде първото чисто положение, но Диего Лопес спаси вратата на Милан.

В 69-та минута Луис Адриано засече центриране на Джакомо Бонавентура с глава, и прати топката точно под напречната греда, за 2:1. За бразилеца това също бе първи гол за Милан, след трансфера си в Италия.

Емполи можеше веднага да отговори на удара, и само самоотвержените действия на Кристиан Сапата спряха изравнителен гол на Леван Мчедлидзе.

Марио Балотели не успя да дебютира за Милан, и остана на резервната скамейка 90 минути.