Интеп победи Милан с 2:0 на "Сан Сиро" в първи двубой между двата отбора от полуфиналната фаза на Шампионската лига. Попаденията за "нерадзурите" бяха дело на Един Джеко и Хенрих Мхитарян. Дузпа за Интер бе отменена чрез ВАР, а двата отбора нацелиха по една греда. "Нерадзурите" бяха по-активният отбор, а Милан ще се опита да направи обрат в реванша след седмица.

Първата по-сериозна опасност дойде в 8-а минута, след като Интер изпълни корнер от лявата част чрез Хакан Чалханоглу, а Един Джеко по впечатляващ начин се пребори с Давиде Калабрия и стреля от въздуха, като не остави никакъв шанс на Менян - 1:0 за Интер.

Gulliver/GettyImages
98 снимки

Само три минути след това Федерико Димарко сервира топката на Хенрих Мхитарян, който напредна необезпокояван, като нито един футболист на Милан не му противодейства, преди играчът да шутира и да удвои резултата - 2:0 за Интер.

В 16-а минута Хакан Чалханоглу отправи мощен удар извън наказателното поле и намери дясната греда на вратата. Късмет за Милан! При добавката Мхитарян достигна до отбита топка и не се поколеба, като стреля веднага, но Менян бе на добра позиция и спаси.

Давиде Калабрия в 30-а минута се освободи добре от пазача си, но насочи удара си покрай дясната греда. Футболистът на Милан трябваше да отбележи в тази ситуация. Секунди след това Симон Кяер задържа Лаутаро Мартинес в наказателното поле и главният арбитър посочи бялата точка. Все пак, реферът бе посъветван да прегледа ситуацията на монитора на ВАР, след което отмени дузпата, а играта продължи при същия резултат.

В 34-а минута Лаутаро Мартинес отправи снаряд от границата на наказателното поле, но ударът му прелетя на няколко сантиметра над напречната греда. Това бе и всичко по-интересно за първата част.

33 снимки

Второто полувреме също започна ударно, като в 49-а минута Брахим Диас си проправи триково път към границата на наказателното поле, откъдето шутира към вратата, но топката профуча малко встрани от лявата греда. Четири минути по-късно Един Джеко получи прецизно подаване, което го остави очи в очи с Майк Менян. Босненецът стреля, но стражът на Милан блесна с великолепно спасяване - само корнер за Интер. Само две минути след това Жуниор Месиас получи феноменален пас и имаше възможност да се разпише от чиста позиция, но пропиля невероятната възможност, която имаше, пращайки топката в аут.

В 63-а минута Сандро Тонали получи добро подаване, след хубава комбинация между Дивок Орики и Оливие Жиру, а полузащитникът реши да стреля от границата на пеналтерията, но ударът му се отби от десния страничен стълб на Интер. Късмет за Интер!

До края на срещата Милан опита да натисне, а Интер бе по-предпазливият отбор, но "росонерите" не успяха да създадат повече сериозни опасности, като "нерадзурите успяха да издържат и изглеждаха доволни от аванса, който си бяха осигурили през първата част.

Интер победи 2:0 Милан в първия полуфинален мач от Шампионската лига, а всичко ще се реши след седмица в реванша.

Стартови състави:

Милан: 16. Майк Менян, 19. Тео Ернандес, 23. Фикайо Томори, 24. Симон Кяер, 2. Давиде Калабрия, 4. Исмаел Бенасер, 8. Сандро Тонали, 33. Раде Крунич, 10. Брахим Диас, 56. Алексис Салемакерс, 9. Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Интер: 24. Андре Онана, 95. Алесандро Бастони, 15. Франческо Ачерби, 36. Матео Дармиан, 32. Федерико Димарко, 22. Хенрих Мхитарян, 20. Хакан Чалханоглу, 23. Николо Барела, 2. Дензъл Дъмфрис, 9. Един Джеко, 10. Лаутаро Мартинес

Треньор: Симоне Индзаги