Треньорът на Милан Стефано Пиоли се надява да може да използва Тео Ернандес и Анте Ребич за предстоящия сблъсък с Манчестър Юнайтед на 1/8-финалите на Лига Европа в четвъртък.

Вчера „росонерите“ победиха Верона с 2:0 като гости и италианският специалист бе заложил на много от играчите, които получаваха по-малко игрови минути до момента през сезона.

Извън състава заради различни травми бяха Златан Ибрахимович, Хакан Чалханоглу, Исмаел Бенасер, Тео Ернандес и Марио Манджукич. Единственият, който има шанс да попадне в групата за мача с Манчестър Юнайтед в четвъртък е френският защитник.

Треньорът на „росонерите“ разкри, че Ернандес и Ребич нямат мускулни контузии, а се възстановяват от удари, които са получи по време на двубоя с Удинезе.

„Играем на всеки три дни от началото на сезона. Изразходвахме много енергия, особено психическа“, заяви Пиоли.