Отборът на Милан загуби гостуването си на Рен в плейофите на Лига Европа с 2:3, но въпреки поражението, намери място в осминафиналната фаза на турнира. В първия мач „росонерите” решиха нещата в своя полза, след като се наложиха у дома с класическото 3:0.

Двубоят започна с много сериозен натиск на домакините, които трябваше да топят пасив от три гола след първия мач. Футболистите на старши треньора Юлиен Стефан се хвърлиха в яростни атаки още от първата минута, а усилията има бяха възнаградени още в 11-ата минута. Бенжамин Буриго получи в наказателното поле и с премерен удар с десния крак не остави шансове на Менян.

Силният старт на „песовете” обаче не смути играчите на италианския гранд. Точно десет минути, след като гостите допуснаха попадение във вратата си, футболистите на Стефано Пиоли отговориха подобаващо. Лука Йович се разписа от лесна ситуация за 1:1, въпреки че ситуацията бе разгледана от ВАР за потенциално нарушение на правилата. В крайна сметка обаче положението бе редовно и голът бе зачетен.

Веднага след изравняването на резултата, домакините имаха нов отличен шанс да поведат отново. Калимуендо имаше добра възможност да порази целта, но ударът у от воле бе спасен с вещина от стража на „росонерите”. Дезире Дуе също се озова на стрелкова позиция, но отново Менян бе на мястото си и отрази.

През втората част двата тима предложиха още по-интересен футбол. Звездата на домакините, който днес имаше страхотен ден Бенжамин Буриго получи правото да изпълни дузпа в 54-ата миунта, след като Кяер фаулира Терие в наказателното поле. Бурго бе точен и даде нова преднина на своя тим.

Милан обаче отново показа характер само четири минути по-късно Леао изравни за „росонерите”.

В 68-ата минута домакините получиха втора дузпа, която този път бе отсъдена след преглед на спорната ситуация с ВАР. Зад топката отново застана Буриго, който не сгреши и оформи своя хеттрик в срещата.

Така Рен се наложи с 3:2, но загуби в общия резултат. В първия мач „песовете” допуснаха поражение с 0:3 в Милано.

Въпреки поражението „росонерите” продължиха напред в надпреварата и ще играят в осминафиналната фаза на турнира.

FT РЕН – МИЛАН 3:2

1:0 Буриго 11', 1:1 Йович 22', 2:1 Буриго 54', 2:2 Леао 58', 3:2 Буриго 68'

Рен: 30 Манданда, 17 Дуе, 23 Омари, 5 Теате, 3 Труфер, 14 Буриго, 8 Сантамария, 33 Д. Дуе, 10 Гуири, 9 Калимуендо, 7 Терие

Милан: 16 Менян, 42 Флоренци, 24 Кяер, 46 Габия, 19 Ернандес, 4 Бенасер, 14 Рейндерс, 11 Пулишич, 80 Муса, 10 Леао, 15 Йович