Милан победи Рен с 3:0 в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. На два пъти за домакините се разписа Рубен Лофтъс-Чийк, а Рафаел Леао оформи крайния резултат. "Росонерите" бяха по-добрите на терена, като създадоха цели 19 голови положения и отправиха 7 точни удара. Този резултат ще помогне изключително много на Милан преди реванша във Франция, като тоимът е много близо до класиране на осминафиналната фаза.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Първото по-сериозно положение в срещата бе в шестата минута, след като Рафаел Леао си изработи добро положение и стреля мощно отблизо, но опитът му се отби от напречната греда.

Петнайсетина минути по-късно Рен също получи първия си шанс в двубоя, като футболист на френския тим получи на границата на наказателното поле и опита удар, но не намери целта, а топката профуча встрани от левия страничен стълб на Менян.

В 32-а минута Алесандро Флоренци получи пространство на десния фланг и веднага центрира към Рубен Лофтъс-Чийк, който се измъкна от персоналния си пазач и насочи неспасяем удар към вратата на Манданда, като топката попадна в далечния ъгъл - 1:0 за Милан.

В 48-а минута Симон Кяер скочи в наказателното поле, за да засече топка от корнер и заби удара си с глава към десния ъгъл, но вратарят блесна с изключително спасяване, но при нещастен рикошет топката достигна до Рубен Лофтъс-Чийк, който отбеляза с глава второто си попадение в мача - 2:0 за Милан.

Само пет минути след това Тео Ернандес намери Рафаел Леао, който овладя хубавия му пас в наказателното поле и шутира в десния ъгъл със страхотен завършек - 3:0 за Милан.

Стартови състави:

Милан: 16. Майк Менян, 19. Тео Ернандес, 46. Матео Габия, 24. Симон Кяер, 42. Алесандро Флоренци, 14. Тижани Райндерс, 80. Юнус Муса, 8. Рубен Лофтъс-Чийк, 11. Кристиан Пулишич, 10. Рафаел Леао, 9. Оливие Жиру

Рен: 30. Стив Манданда, 3. Адриен Труфер, 5. Артур Теате, 23. Вармед Омари, 17.Гела Дуе, 33. Дезире Дуе, 6. Азор Матусива, 8. Батист Сантамария, 14. Бенжамен Буриго, 7. Мартин Терие, 9. Арно Калимуендо