Милан и Цървена звезда не излъчиха победител и във втория двубоой помежду си, завършвайки при равенство 1:1 в 1/16-финален реванш за Лига Европа. По този начин "росонерите" се класираха за следващата фаза на турнира през иглени уши, след като в първия двубой двата тима завършиха при резултат 2:2 в Белград.. Още в 9-ата минута Франк Кесие откри резултата от дузпа, но Бен Ел Фараду изравни. През второто полувреме сръбският тим остана отново в намален състав след червен картон на Марко Гобелич, но "звездашите" бяха по-активният отбор до края на срещата и трябва да съжаляват, че не записа нова паметна страница в своята история.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

Двата тима стартираха във високо темпо, но постепенно "росонерите" се активизираха в нападение. В 6-ата минута Раде Крунич отправи изстрел, след което топката попадна в ръката на Марко Гобелич. Главният съдия Хесус Хил Мансано прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Франк Кесие и с изстрел в левия ъгъл откри резултата.

Две по-късно Рафаел Леао напредна в половината на гостите, след което стреля в близкия ъгъл, но Милош Дегенек с решителен шпагат изби в ъглов удар. Сръбският тим отговори малко по-късно чрез Диего Фалчинели. Италианецът опита удар от въздуха, но Фикайо Томори блокира изстрела и топката излезе в корнер. Веднага след това Бен Ел Фараду стреля в горния десен ъгъл, но кълбото прелетя покрай вратата.

В 19-ата минута Бен Ел Фараду реализира попадение във вратата на Джанлуиджи Донарума, но главният съдия Хесус Хил Мансано отмени попадението заради игра с ръка на Радован Панков преди топката да се озове в мрежата на домакините. Цървена звезда продължи да действа добре в нападение, докато Милан се прибра в собствената си половина и изчакваше на контраатака.

В 21-ата минута Бен Ел Фараду стреля красиво от пряк свободен удар, но топката се отби от напречната греда.

Три по-късно нападателят на гостите бе в прегръдките на своите съотборници. Мирко Иванич подаде към Бен Ел Фараду, а атакуващият футболист с плътен изстрел по земя реализира в далечния ъгъл.

Двата тима продължиха да редуват атаки по посока и двете врати, но стражът на сръбския тим nе бе застрашен, доакто Джанлуиджи Донарума трябваше да пресича опасни центрирания.

В 37-ата минута Давиде Калабрия подаде по земя в наказателното поле към Диого Далот, но Милан Борян великолепно отрази удара. Цървена звезда отговори пет минути по-късно с изстрел от дистанция на Гелор Канга, който премина в опасна близост до левия страничен стълб на Джанлуиджи Донарума.

В добавеното време на първото полувреме Хакан Чалханоглу стреля от пряк свободен удар, но топката премина над вратата.

На почивката треньорът на Милан Стефано Пиоли реагира на слабото преставяне през първите 45 минути и включи в игра Златан Ибрахимович и Анте Ребич.

Първата опасност през втората част бе създадена от "звездашите". Гелор Канга стреля от дистанция, но покрай десния страничен стълб. В 53-ата минута Златан Ибрахимович и Франк Кесие комбинираха в наказателното поле на гостите, след което шведът отправи удар, но Милан Борян улови.

Минута по-късно отново нападателят бе замесен в опасност пред вратата на сръбския тим. Ибрахимович свали с глава към Анте Ребич, но хърватинът не успя да засече във вратата. "Росонерите" опитаха дълбока преса, която затрудняваше сръбския тим при изнасянето на топката.

В 60-ата минута Мирко Иванич проби отляво и отправи удар, който рикошира в тялото на Фикайо Томори и опасно премина покрай левия страничен стълб. Седем минути по-късно Златан Ибрахимович стреля от 30 метра от пряк свободен удар, но право в ръцете на Милан Борян.

В 68-ата минута Джанлуиджи Донарум се превърна в герой, след като отрази по великолепен начин изстрел отблизо на Секу Саного, а при добавката Марко Гобелич направи непростим пропуск, стреляйки покрай десния страничен стълб. Малко след това опитният халф на Цървена звезда получи втори жълт и съответно червен картон.

В 74-ата минтуа Алексис Салемакерс реализира гол във вратата на Цървена звезда, но преди получаването на топката асистентът Златан Ибрахимович бе в положение на засада.

В 82-ата минута гостите имаха нова отличан възможност след грешка в защитата на "росонерите" Александър Катай напредна в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но покрай вратата.

В заключителните минути на двубоя, въпреки че Цървена звезда бе с човек по-малко, упражни натиск и на няколко пъти застраши вратата на Джанлуиджи Донарума. Дълбоко в добавеното време треньорът на Цървена звезда и футболистите нападнаха главния съдия Хесус Хил Мансано, който не отсъди ъглов удар, а сложи край на мача, след като допълнителното време бе изтекло.

МИЛАН - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1

1:0 Кесие 9'-д.