Италианският гранд Милан се измъкна по терлици срещу гостуващия хърватски Риека и успя да го победи с гол в 4-ата добавена минута с 3:2.

Мачът бе от група D на Лига Европа и след него миланистите все пак са водачи в нея с 6 точки, а Риека е последен с 0.

Всичко изглеждаше ОК за Милан, който поведе с 2:0 с головете на Андре Силва в 14-ата и Матео Мусакио в 53-ата минута.

Но дойдоха заключителните минути на срещата и в тях се стигна до драма. Хърватите изравниха с попаденията на Боаду Акости в 84-ата минута и Йосип Елез от дузпа в 90-ата.

Изглеждаше, че Милан ще глътне вода, но в 94-ата минута Патрик Кутроне реализира победното попадение за 3:2.

В другата среща в групата АЕК и Аустрия Виена завършиха 2:2 в Гърция. Ливая изведе АЕК напред в 28-ата минута, но после се стигна до обрат 1:2 след головете на Моншайн и Таюри-Шради в 43-ата и 49-ата минута. В 90-ата Марко Ливая отново бе точен и донесе точката за АЕК - 2:2.

Гръцкият тим е втори с 4 точки, а Аустрия е трети с 1 точка в групата.