Милан спечели с 3:1 в гостуването си на Селтик от група "H" в мач от първия кръг на груповата фаза от Лига Европа за кампания 2020/2021. Попаденията за „росонерите“ нанизаха Раде Крунич, Браим Диас и Йенс Хауге. За шотландския гранд се разписа Мохамед Елионуси.

В 14-ата минута Раде Крунич се извиси над всички и засече центриране на Кастийехо с глава във вратата на Баркас – 0:1.

След мудни трийсетина минути резултатът набъбна на 0:2, след като Тео Ернандес намери Браим Диас, който с чудесен изстрел в долния ляв ъгъл матира стража на домакините.

В 77-ата минута Мохамед Елионуси разстреля от близка дистанция Донарума от ъглов удар с глава в долния десен ъгъл – 1:2.

Милан обаче не трепна и реши всичко с трето попадение в края на срещата. В 92-ата минута Алексис Саелемаекерс пусна хитро подаване към Йенс Хауге, който се придвижи в пеналтерията и изпрати добре премерен шут зад вратаря в долния десен ъгъл – 1:3.