Милан надви Наполи с 3:1 в зрелищното дерби на 8-ия кръг в Серия А. Две попадения за "росонерите" бяха дело на неостаряващия Златан Ибрахимович, който записа пореден страхотен мач. В 63-ата минута Дрис Мертенс върна надеждите на домакините, но втори жълт, респективно червен, картон на Бакайоко подряза крилата им. В добавеното време на двубоя младият норвежец Хауге оформи крайния резултат..

Getty Images
24 снимки

Милан влезе изключително агресивно в срещата и само за 5 минути изпусна няколко възможности за откриване на резултата. Алекс Мерет отрази два последователни удара на Анте Ребич и Хакан Чалханоолу, а малко след това последва изненадващ пропуск на Симон Кяер от близка дистанция, след който топката прелетя високо над напречната греда.

След 20 минути игра Тео Ернандес достави страхотен пас на Златан Ибрахимович, който незабавно засече с глава и изпрати топката право в долния десен ъгъл на Мерет.

​В 27-ата минута Наполи организира първата си по-съществена атака, но Донарума демонстрира страхотен рефлекс и опази вратата си от удара на Дрис Мертенс. Секунди по-късно "росонерите" извадиха страхотен късмет, след като ударът на Джовани Ди Лоренцо уцели напречната греда.

Натискът на домакините продължи и последва опит на Матео Политано, който обаче прелетя над вратата на Донарума. В края на първата част Мертенс не успя да засече топката и пропиля възможността да възстанови равенството преди почивката.

Неаполитанците започнаха втората част по-добре, но в 56-ата минута Ибрахимович покоси Мерет за втори път. 39-годишният швед овладя центрирането на Ребич и със страхотен удар удвои аванса на своя тим.  Малко по-късно Ибра отбеляза и трети гол, но попадението бе отменено заради засада.

В 63-ата минута домакините организираха страхотна атака, завършила с попадение на Дрис Мертенс, което вдъхна нови надежди на Наполи. Две минути по-късно Тиемуе Бакайоко получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко точно, когато изглеждаше, че неаполитанците се връщат в мача.

Десетина минути по-късно Андреа Петаня бе близо до изравнителния гол, след като овладя подаване, но отправи разочароващ удар, завършил право в Донарума.

В 79-ата минута головата машина на Милан се контузи и бе заменен от Лоренцо Коломбо, оставяйки съмнения за по-тежка травма. Въпреки че бяха с човек по-малко, набезите на Наполи за изравнително попадение продължиха до последно, но влезлият от пейката Йенс Хауге сложи точка на спора с първото си попадение за "росонерите" в самия край на срещата.

​Така Милан събра 20 точки в своя актив и оглави класирането в Серия А, а Наполи остана на шеста позиция с 14 пункта.

Наполи - Милан   КР 1:3
0:1 Златан Ибрахимович 21'
0:2 Златан Ибрахичович 56'
1:2 Дрис Мертенс 63'
1:3 Йенс Хауге 90+5'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Алекс Мерет, Джовани Ди Лоренцо, Костас Манолас, Калиду Кулибали, Марио Руи, Фабиан Руис, Тимуе Бакайоко, Матео Политано, Ървинг Лозано, Лоренцо Инсиние, Дрийс Мертенс

Треньор: Дженаро Гатузо

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Симон Кяер, Алесио Романьоли, Тео Ернандес, Исмаел Бенасер, Франк Кесие, Хакан Чалханоглу, Алексис Салемакерс, Анте Ребич, Златан Ибрахимович