Специя надви Милан с 2:0 в мач от 35-ия кръг на Серия А. "Росонерите" са на две точки и с мач повече от четвъртия Интер. Специя пък продължава да мечтае за спасението, след като се долепи до 17-ия Верона, но с мач в повече.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Срещата започна силно за Милан и още в 8-ата минута Сандро Тонали бе близо до това да открие резултата. Неговият шут обаче срещна левия страничен стълб на вратата.

В 16-ата минута “орлетата” поискаха дузпа за игра с ръка на Побега, но проверка с ВАР показа, че няма основания за подобно решение. Секунди по-късно Нзола опита шут, който мина покрай вратата.

Побега пробва изстрел от сериозно разстояние в 36-ата минута, който обаче бе отразен от Дронговски.

В 56-ата минута пък си пробва късмета също с далечен удар, но не намери целта. Десет минути след това стражът на "росонерите“ Майк Менян се отчете със страхотна намеса, спасявайки удар на Мбала Нзола.

Специя нанесе първия си удар в 75-ата минута, когато Вишниевски се разписа, след като Амиан стреля с глава в гредата, а топката стигна до поляка. Той я добави в мрежата на Менян.

Десет минути по-късно Еспозито оформи крайният резултат след директен изстрел от пряк свободен удар.