Отборите на Милан и Сампдория не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в първи двубой от 29-ия кръг на италианската Серия А. Фабио Куаляреала откри в 57-ата, а Йенс Петер Хауге изравни и донесе точката за домакините в 87-ата минута. Гостите пък играха с човек по-малко от 59-ата минута, когато втори жълт и съответно червен картон получи Адриен Силва

Gulliver/GettyImages
28 снимки

"Росонерите" разочароваха с представянето си почти през целия двубой. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на "моряците", които успях да поведат в началото на втората част, но секунди след това останаха с 10 души. Милан натисна и, макар че нямаше точен удар до изравнителния гол, успяха да се измъкнат от поражението. В добавеното време на срещата Милан дори можеше да стигне до пълен обрат, но Кесие удари греда.

С това равенство възптинациите на Стефано Пиоли остават на втората позиция с актив от 60 точки и изостават с пет от лидера и градски съперник Интер, който обаче е с два мача по-малко. Сампдория остава 10-и с 36 точки. В следващия кръг Милан гостува на Парма, докато "моряците" приемат Наполи.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Гостите започнаха по-силно срещата и поставиха под натиск играчите на „росонерите“, които правеха доста грешки в своята половина в началните минути.

Първата голова възможност дойде в шестата минута, когато Маноло Габиадини отправи отличен фалцов изстрел в наказателното поле, а Джанлуиджи Донарума трябваше да се намесва и го направи успешно, като изби над гредата.

Последваха няколко опасни центрирания, които предизвикаха разбърквания в наказателното поле на Милан, но до попадение не се стигна.

В следващите минути Сампдория продължи да е по-добрият тим на терена, като домакините трудно успяваха да стигнат до атаки заради силната преса на опонента. В 22-ата минута Томазо Аужело стреля точно, но слабо и право в ръцете на Донарума. Само след минута домакинската врата отново беше застрашена, но Тео Ернандес направи важна намеса и изби топката от Микел Дамсгард.

В 25-ата минута гостите бяха на милиметри от откриване на резултата. Топката бе центрирана от фаул в наказателното поле на "росонерите", където Фикайо Томори закъсня да покрие Мортен Торсби, който стреля отлично с глава, но от голлинията Донарума успя да избие.

Малко преди края на първата част Златан Ибрахимович падна в наказателното поле, но главният съдия подмина ситуацията. Като цяло Самп игра силно през първата част и не допусна почти никакви опасности пред своята врата.

На почивката Стефано Пиоли пусна в игра Пиер Калулу на мястото на Алексис Салемакерс.

Сампдория успя да поведе заслужено в 57-ата минута след много груба грешка на Ернандес пред наказателното си поле. Той подари топката на Фабио Куалярела, който с перфектен прехвърлящ удар преодоля излезлия доста напред Донарума за 0:1.

Само две минути след това обаче Адриен Силва получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Саму Кастейехо и остави генуезците с 10 души на терена.

Веднага след това Сандро Тонали и Анте Ребич се появиха за „росонерите“ на местата на Исмаел Бенасер и Раде Крунич.

В 75-ата Хакан Чалханоолу пробва шут, който доведе само до корнер. Малко след това Франк Кесие стреля с глава при центриране от фал, но и той не намери целта.

Милан натисна сериозно в търсене на изравнително попадение, но до 80-ата минута така и нямаше точен удар към вратата на Емил Аудеро.

В 83-ата минута Анте Ребич опита да намери вратата на Самп, но Омар Коли успя да изчисти слабия удар по земя малко пред голлинията.

Четири минути след това обаче Милан изравни с първия си точен удар. Резервата Йенс Петер Хауге стана автор на попадението, което дойде след нова индивидуална грешка, като този път тя бе на Кейта Балде. Той не успя да намери свой съотборник пред наказателното поле и тръгна контраатака. Топката стигна до Франк Кесие, който комбинира с Хауге отляво в наказателното поле, а младият норвежец успя да запази добре топката и хладнокръвно я копна покрай вратаря Аудеро.

Само минута по-късно Хакан Чалханоглу стреля силно, но този път стражът на гостите успя да го избие с плонж.

В добавеното време на срещата Ибрахимович намери Кесие на добра позиция, но шутът на халфа рикошира в шпагата на Бартош Берешински и срещна гредата.

Така приключи и срещата при резултат 1:1.

FT | МИЛАН – САМПДОРИЯ 1:1

0:1 Фабио Куалярела 57'

1:1 Йенс Петер Хауге 87'

Червен картон: Адриен Силва (Сампдория) 59'

Стартови състави на двата отбора:

МИЛАН (4-2-3-1): 1. Джанлуиджи Донарума ) – 56. Алексис Салемакерс, 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес – 4. Исмаел Бенасер, 79. Франк Кесие – 7. Саму Кастейехо, 10. Хакан Чалханоглу, 33. Раде Крунич - 11. Златан Ибрахимович

Старши треньор: Стефано Пиоли

САМПДОРИЯ (4-4-2): 1. Емил Аудеро – 3. Томасо Аужелио, 24. Бартош Березински, 15. Омар Коли, 21. Лоренцо Тонели – 18. Мортен Торсби, 87. Антонио Кандрева, 5. Адриен Силва, 18. Мортен Торсби, 87. Антонио Кандрева – 23. Маноло Габиадини, 27. Фабио Куалярела )