Милан и Рома си спретнаха истинско голово шоу, завършвайки 3:3 в дербито на петия кръг на Серия А. Златан Ибрахимович даде ранен аванс за "росонерите", но Един Джеко бързо възстанови равенството. В началото на второто полувреме Алексис Салемакерс отново изведе напред домакините, но Жордан Верету 20 минути преди края бе точен от дузпа. В 80-ата минута и домакините получиха намигване от главният съдия Пиеро Джакомели и шведският нападател реализира 11-метровия наказателен удар. Шест минути преди края на двубоя Мараш Кумбула за трети път възстанови равенството. На практика тази среща се яви генерална репетиция за "вълците" преди мача с българския ЦСКА от групите на Лига Европа, след като двата тима ще си дадат спор идния четвъртък на "Олимпико".

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Още във 2-ата минута „росонерите“ откриха резултата. Рафаел Леао проби по левия фланг, след което смени посоката и центрира в наказателното поле, където Златан Ибрахимович бе останал непокрит и реализира в мрежата на Антонио Миранте.

Домакините продължиха да диктуват темпото, но в 14-ата минута Рома възстанови равенството. Лоренцо Пелегрини центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Чиприан Татарушану направи груба грешка и се размина с топката, а Един Джеко реализира с глава в опразнената врата.

В 22-ата минута Златан Ибрахимович свали с гърди към Хакан Чалханоглу. Турският халф стреля от границата на наказателното поле, но Антонио Миранте закова топката пред голлинията.

Седем по-къснно Тео Ернандес получи страхотна възможност отново да изведе напред "росонерите", но изстрелът на защитника премина покрай левия страничен стълб.

Малко след това Симон Кяер нацели левия страничен стълб след удар с глава. Рома отговори с далечен изстрел на Хенрих Мхитарян, но Чиприан Татарушану спаси изстрела.

В 43-ата минута Антонио Миранте се намеси решително след изстрел на Хакан Чалханоглу от пряк свободен удар.

Милан стартира отлично второто полувреме. Рафаел Леао направи великолепен пробив по лявото крило. Португалецът напредна и даде скрит пас около точката за дузпата към Алексис Салемакерс, който не сгеши и реализира в десния ъгъл.

В 53-ата минута Рома организира отлична контраатака. Педро подаде в наказателното поле към Един Джеко, но босненецът не успя да намери очертанията на вратата и стреля в аут.

В 70-ата минута "римските вълци" получиха много спорна дузпа за нарушение на Исмаел Бенасер срещу Хенрих Мхитарян. Жордан Верету застана зад топката и реалзиира в долния десен ъгъл.

Десет по-късно и Милан получи леко намигване от главният съдия Пиеро Джакомели, след като Хакан Чалханоглу падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник на гостите. Златан Ибрахимович застана зад топката и превърна дузпата в гол.

В 84-ата минута головото шоу продължи. Хенрих Мхитарян центрира от ъглов удар, след което последва лоша преценка от отбраната на Милан, а от това се възползва Мараш Кумбула, разписвайки се отблизо.

Милан имаше отлична възможност отново да излезе напред в резултата, но Антонио Миранте се намеси решително след изстрел с глава на Франк Кесие отблизо.

В заключителните секунди на двубоя и късмета покри Рома, след като Алесио Романьоли от непосредствена близост стреля с глава покрай левия страниен стълб. Това бе и последното действие на "Сан Сиро" за тази вечер.

По този начин Милан остана непобеден от началото на сезона и остана на върха с актив от 13 точки, докато Рома заема деветата позиция с осем пункта.

МИЛАН - РОМА 3:3

1:0 Ибрахимович 2'