На този ден през 2001-а година Милан разби тотално големия си съперник Интер в голямото „Дерби дела Манонина”. Това е и най-голямата победа за някой от двата отбора в преките им мачове.

„Росонерите” изпитват проблеми в този момент с изявите си в Серия А, а президентът Силвио Берлускони все повече инициира желанието си да става министър-председател на Италия. Временен треньор на отбора е Чезаре Малдини, който замени Алберто Дзакерони, но тимът финишира шести в Серия А, на четири точки зад петия Интер.

Джани Командини даде аванс на „росонерите” след три минути и вкара своя втори гол 15 минути по-късно. Двата гола пък дойдоха след пасове на Сержиньо, който в тази вечер даде три асистенции и един гол.

Осем минути преди края на първата част фаул от Федерико Гинти направи резултата 3:0, след което Андрий Шевченко бе точен от дузпа, за да дойде още един гол от украинския таран.

Сержиньо вкара четвъртия гол в 81-ата минута, а  нощта за Интер и Себастиен Фрай стана още по-тежка с крайното 6:0.