Милан победи трудно Болония с 4:2 като гост в мач от 9-ия кръг на Серия А. Гостите откриха резултата чрез попадение на Рафаел Леао (16), а в 20-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Адама Суомаро получи директен червен картон. "Росонерите" успяха да удвоят преднината си десет минути преди края на първото полувреме с гол на Давиде Калабрия. Противно на логиката домакините възстановиха равенството набързо в началото на втората част чрез автогол на Златан Ибрахимович (49) и Муса Бароу (52). "Росонерите" се мъчеха до 84-ата минута, когато с красиво изпълнение Исмаел Бенасер даде отново аванс на тима си, а в последната минута на двубоя Златан Ибрахимович реализира четвърто попадение за гостите, оформяйки крайния резултат.

С победата Милан се изкачи на първата позиция в Серия А с актив от 25 точки, с две повече от безгрешния Наполи, докато Болоня е девети с 12.

Домакините стартираха по-агресивно двубоя и в 6-ата минута Чиприан Татарушану трябваше да се намесва след изстрел от дистнанция на Аарън Хики.

В 14-ата минути отново вратата на гостите бе застрашена, този път след изпълнение на ъглов удар. Чирпиан Татарушану не прецени летежа на топката и Марко Арнаутович стреля покрай десния страничен стълб.

"Росонерите" отговориха в ответната атака, след като Лукаш Скорупски рисковано излезе да пресече подаване на Саму Кастейехо. Рафаел Леао успя да достигне до отбитата топка, но след това завърши много разочароващо над вратата.

В 16-ата минута Златан Ибрахимович изведе отлично Рафаел Леао зад гърба на защитата. Португалецът напредна и този път ударът му, с помощта и на рикошет в крака на Гари Медел се озова в мрежата на домакините.

Четири минути след попадението нещата за Болоня се усложниха, след като Адама Суомаро получи директен червен картон, след като задържа откъсващия се сам срещу Лукаш Скорупски - Раде Крунич.

В 28-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на домакините, от което се възползва Златан Ибрахимович, който стреля с глава, но слабо и вратарят на Болоня улови. Веднага след тази ситуация Аарън Хики бе изведен на добра стрелкова позиция. Крилото нанесе изстрел, който премина покрай вратата на гостите.

Милан успя да удвои преднината си десет минути преди края на първото полувреме. Саму Кастейехо отправи изстрел в наказателното поле, който бе блокиран, след което Давиде Калабрия достигна първи до отбитата топка и с мощен изстрел реализира в средата на вратата.

В 40-ата минута Саму Кастейехо изведе Давиде Калабрия в наказателното поле на домакините. Капитанът на гостите нанесе изстрел, но този път точността му изневери и топката премина над вратата.

Домакините стартираха много агресивно второто полувреме и в 49-ата минута намалиха резултата. Роберто Сориано изпълни остро ъглов удар на близката греда, където Златан Ибрахимович в опита си да изчисти си вкара нелеп автогол.

Три минути по-късно Болоня възстанови равенството. Роберто Сориано изведе отлично Муса Бароу зад гърба на защитата, след което нападателят хладнокръвно реализира в близкия ъгъл.

В 58-ата минута главният съдия Паоло Валери показа директен червен картон на капитана на домакините Роберто Сориано, след като халфът грубо влезе в краката на Фоде Бало-Туре и след преглеждане на ситуацията с ВАР, реферът посочи пътят към изхода на играча на Болоня. Така тимът на Синиша Михайлович ще завърши двубоя с девет души.

"Росонерите" заиграха по-агресивно, но не успяваха да преодолеят сгъстената защита на домакините, които логично предприеха тактика, която целеше да държи топката далеч от вратата на Лукаш Скорупски.

В 76-ата минута Лукаш Скорупски направи великолепно спасяване след изстрел с глава на Оливие Жиру в долния ляв ъгъл. Веднага след това вратарят на домакините отрази и далечен удар на Исмаел Бенасер.

Две минути по-късно Болоня можеше да стигне до пълен обрат, след като Марко Арнаутович се озова в наказателното поле, но затвори ъгъла си и стреля в тялото на Чиприан Татарушану. След последвалият ъглов удар вратарят на Милан улови изстрел с глава на Артур Тете.

В 84-ата минута Милан отново излезе напред в резултата. Тимуе Бакайоко центрира в наказателното поле, но не стигна до своя адресат, след което Исмаел Бенасер на границата на наказателното поле засече много красиво от въздуха в долния десен ъгъл.

"Росонерите" реализираха и четвърти гол във вратата на Лукаш Скорупски в последната минута от редовното време, след като Златан Ибрахимович получи на границата на наказателното поле и с техничен удар реализира в долния ляв ъгъл.

БОЛОНЯ - МИЛАН 2:4

0:1 Рафаел Леао 16'

0:2 Давиде Калабрия 35'

1:2 Златан Ибрахимович 49'

2:2 Муса Бароу 52'

2:3 Исмаел Бенасер 84'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БОЛОНЯ: Лукаш Скорупски, Адама Суомаро, Гари Медел, Артур Тете, Николас Домингес, Матиас Свандберг, Лоренцо Де Силвестри, Аарън Хики, Роберто Сориано, Муса Бароу, Марко Арнаутович

Треньор: Синиша Михайлович

МИЛАН: Чиприан Татарушану, Давиде Калабрия, Симон Кяер, Фикайо Томори, Фоде Бало-Туре, Исмаел Бенасер, Сандро Тонали, Саму Кастейехо, Раде Крунич, Рафаел Леао, Златан Ибрахимович