В двубой от 8-ия кръг на Серия А Милан победи Киево с 3:1 и постигна втора поредна победа в първенството. Два гола за успеха реализира Гонсало Игуаин, а един добави Бонавентура, за гостите точен беше Пелисиер.

Милан започна активно като още в 19-ата минута Джакомо Бонавентура отправи опасен удар към вратата на Киево, но Сорентино направи ефектно спасяване. Все пак "росонерите" откриха резултата след попадение на Игуаин в 27-ата минута след пас на Сусо. Само 7 минути по-късно отново Игуаин се разписа във вратата на съперника и отново асистенцията дойде от Сусо.

В самия край на полувремето Валтер Бирса пропусна да върне отбора си в мача, но не сполучи да се разпише.

Абате имаше възможност да направи преднината на Милан класическа, но не сполучи в 50-ата минута на срещата. Шест минути по-късно Сусо направи третата си асистенция и Бонавентура не остави шансове на Сорентино за 3:0.

Киево върна едно попадение в двубоя след отличен далечен удар на Пелисиер в 63-ата минута на срещата.

След този успех Милан е на 8-ото място с актив от 12 точки, но показа признаци за съживяване. Киево е на последната позиция.