Милан направи важна стъпка към титлата след трудна домакинска победа с 1:0 над Фиорентина в среща от 35-ия кръг на Серия А.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Фиорентина оказа сериозна съпротива и бе на път да измъкне точка, но в 82-а минута Рафаел Леао отбеляза скъпоценния победен гол за Милан.

С успеха тимът на Стефано Пиоли остава на върха с 5 точки аванс пред втория Интер, който по-късно днес гостува на Удинезе.

В друга среща от кръга с хеттрик на Андреа Белоти отборът на Торино победи Емполи с 3:1 и измести Сасуоло от 10-ото място в класирането.

Емполи поведе в резултата с гол на Журковски в 56-а минута, но в 59-а домакините остана с човек по-малко след червен картон на Андреацоли и това даде началото на обрата.

Андреа Белоти влезе в игра в 71-а минута и с три гола осъществи пълен обрат. Националът изравни от дузпа в 79-а минута, а в 87-а отново реализира от бялата точка за 2:1. Белоти оформи своя хеттрик в добавеното време на мача.