Милан направи грешна стъпка в Серия А и ще трепери до последно за класирането си в Шампионската лига, след като завърши при равенство 0:0 с Каляри в мач от 37-кръг на първенството.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

След скучно първо полувреме, „росонерите“ вдигнаха оборотите и притиснаха съперника си. Но гостите имаха отлична възможност да открият резултата. В 55-ата минута Джанлуиджи Донарума показа отличен рефлекс след изстрел отблизо на Леонардо Паволети.

Десет минути по-късно отново италианският вратар се намеси решително след удар на Диего Годин.

До края на двубоя Милан изцяло заигра в половината на Каляри, но защитата пред Алесио Краньо се справи с опасностите.

Милан Каляри

източник: Sofascore.com

По този начин в последния кръг „росонерите“ трябва да търсят задължителна победа срещу Аталанта или да се надяват на грешна стъпка от страна на Ювентус.