Милан победи Аталанта Милан с 2:0 в двубой от последния 38-и кръг на италианската Серия А и по този начин финишира на второто място, завръщайки се в Шампионската лига. Франк Кесие откри в 43-ата минута след точно изпълнена дузпа, а в добавеното време на двубоя отново халфът бе точен от 11-метров наказателен изстрел, оформяйки крайния резултат.

Аталанта Милан

източник: Sofascore.com

Милан завършва сезона на второто място в Серия А с актив от 79 точки, изпреварвайки с една днешния си съперник Аталанта.

Gulliver/GettyImages
4 снимки

Срещата беше предшествана с минута мълчание заради днешната трагедия край езерото Маджоре, при която загинаха най-малко 14 човека.

30 снимки

Милан стартира по-добре срещата и още в четвъртата минута Алексис Салемакерс стреля от далечно разстояние, но топката премина над вратата.

В 19-ата минута Берат Джимсити засече с глава центриране от фал, но неточно.

В следващите минути нито един от двата отбора не успяваше да създаде нещо опасно, като действията се развиваха основно в центъра на терена.

Пет минути преди края на първата част обаче Милан получи право да изпълни дузпа. Тогава Тео Ернандес нахлу в наказателното поле, двама играчи на Аталанта се опитаха да му отнемат топката, а единият от тях Йоаким Меле влезе остро в краката на левия бек и съдията отсъди наказателен удар. Зад топката застана Франк Кесие, който не сбърка за 0:1 в 43-ата минута.

Домакините притиснаха съперника си в началото на второто полувреме. В 57-ата минута Дуван Сапата отправи опасен изстрел по земя към далечния ъгъл, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 66-ата минута Джанлуиджи Донарума улови изстрел от границата на наказателното поле на Руслан Малиновски.

Три минути по-късно Рафаел Леао бе изведен сам срещу Пиерлуиджи Голини. Португалецът елегантно копна топката над вратаря, но след това кълбото срещна десния страничен стълб.

Аталанта продължи да притиска съперника си и в 72-ата минута Луис Муриел отправи мощен изстрел от дистанция, пращайки топката в близост до левия страничен стълб.

Бергамаските продължиха да бъдат по-активния тим и притиснаха "росонерите" в собствената им половина. В 82-ата минута Луис Муриел получи на добра позиция, но изстрелът му премина над вратата.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Милан получи правото да изпълни втора дузпа, след като Хакан Чалханоглу стреля в ръката на Робин Госенс и главният съдия Маурицио Мариани посочи бялата точка. След решението на рефера, играчи от двата отбора се спречкаха, което доведе до червен картон за Мартен Де Роон. Отново Франк Кесие застана зад топката и с изстрел в левия ъгъл реализира. Това бе и финалното действие в мача.

АТАЛАНТА – МИЛАН 0:2/КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А

0:1 Франк Кесие (дузпа) 43'

0:2 Франк Кесие (дузпа) 90+3'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

АТАЛАНТА: Пиерлуиджи Голини, Рафаел Толой, Кристиан Ромеро, Берат Джимсити, Йоаким Меле, Мартен Де Роон, Ремо Фройлер, Робин Госенс, Руслан Малиновски, Матео Песина, Дуван Сапата

Треньор: Джан Пиеро Гасперини

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Симон Кяер, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Исмаел Бенасер, Франк Кесие, Алексис Салемакерс, Браим Диас, Хакан Чалханоолу, Рафаел Леао

Треньор: Стефано Пиоли

Гл. съдия: Маурицио Мариани