Отборите на Милан и Ювентус се раздадоха докрай и сътвориха истинско шоу само за едно полувреме. Срещата от 34-ия кръг на Серия А завърши 4:2 за "росонерите", които съумяха да обърнат резултата в своя полза само за 5 минутки.

През първата част липсваха сериозни ситуации и пред двете врати, но вторите 45 минути ни предложиха тройна порция футболни емоции.

В добавените минути на първото полувреме Златан все пак вкара топката в мрежата на Шчесни, но попадението бе отменено заради засада.

Getty Images
46 снимки

Само две минути след подновяването на играта Адриен Рабио се измъкна зад съперниците си и стреля прекрасно от границата на наказателното поле, откривайки резултата.

Шест минути по-късно авансът на "бианконерите" вече бе двоен, след като Хуан Куадрадо намери Кристиано Роналдо, а португалецът отбеляза безмилостен гол в долния десен ъгъл на вратата.

Това обаче разгневи "росонерите", които само за 5 минути направиха факт пълния обрат в срещата.

В 62-ата минута Леонардо Бонучи игра непозволено с ръка, което доведе до дузпа за Милан. На бялата точка застана Златан и с прекрасен удар изпрати кълбото покрай протегнатата ръка на Шчесни.

Само четири минути по-късно равенството вече бе факт, след като Франк Кеси овладя страхотен пас и озовал се сам срещу вратаря промуши топката във вратата.

В 67-ата минута Рафаел Леао пое късо подаване от Анте Ребич, маневрира успешно покрай пазача си и нанесе безпощаден удар, с което направи резултата 3:2 в полза на своя тим.

Юве опита да отговори на удара с изстрел на Даниеле Ругани, но Донарума спаси с лекота.

Десет минути преди последния съдийски сигнал Милан каза и последната си дума. Джакомо Бонавентура демонстрира страхотен поглед и подаде към Анте Ребич, който с хладнокръвен изстрел изпрати топката във вратата на Шчесни за четвърти път тази вечер.

В добавеното време Роналдо отбеляза още едно попадение, но голът бе отменен заради засада.

След сблъсъка Юве остава на първата позиция със 75 точки, а Милан се доближи до зона Европа. "Росонерите" вече имат 46 пункта в актива си, само 2 по-малко от шестия Наполи.