Милан постигна минимална победа с 1:0 срещу Реал Мадрид в приятелски мач, част от американското турне на двата отбора. Единственият гол в срещата бе отбелязан от Самуел Чуквуезе в 55-ата минута, осигурявайки успеха на италианския тим.

Срещата се проведе на стадион “Солджър Фийлд” в Чикаго, където и двата отбора демонстрираха добра игра в подготовката си за предстоящия сезон.

В мача дебют направи младият бразилец Ендрик за Реал Мадрид. Талантливият нападател, който е известен като едно от големите обещания на бразилския футбол, беше на терена през първото полувреме, след което беше заменен от Хуан Латаса за втората част.

Милан ще продължи подготовката си с мач срещу Барселона на 7-и август. Реал Мадрид също ще се изправи срещу каталунците, като проверката между двата отбора ще се състои на 4-и август (неделя) от 2:30 часа българско време.