Милан завърши 2:2 в гостуването на Лече в двубой от 18-ия кръг на Серия "А". За "росонерите" това бе второ поредно равенство в Серия "А" и вече изостават на 9 точки от лидера Наполи.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме. Домакините бяха пълни господари преди почивката - автогол на френския национал Тео Ернандес (4) и попадение на Баскирото (23) шокираха футболистите на Милан. През втората част обаче гостите натиснаха и изравниха чрез Рафаел Леао (58) и Давиде Калабрия (70).
"Росонерите" влязоха доста лежерно в двубоя и се оказаха в ролята на догонващи след четири минути игра. Защитникът Калулу сгреши при изнасянето на топката, като направо я подари на Ди Франческо, който проби отляво и центрира без забавяне в наказателното поле. В стремежа си да спре нахлуващият Алекси Блин, френският национал Тео Ернандес прати топката в собствената си врата - 1:0.

Отговорът на гостите не закъсня. В 10-ата минута Томазо Побега беше изведен на чиста позиция, но прати топката  в тялото на вратаря, а при добавката Жиру стреля неточно. Късметът покри Милан четири минути по-късно, когато Ди Франческо отново бе неуловим за бранителите, но този път предпочете сам да завърши атаката си. Премереният му удар обаче мина покрай лявата греда на Татарушану.

Ужасяващата игра на "росонерите" в защита продължи и те бяха наказани в 23-ата минута. Меко центриране на Мортен Хюлманд остана неразгадано от бранителите и включилият се в атаката Федерико Баскирото с глава не остави шансове на Татарушану - 2:0.

Две минути след това Милан можеше да получи и трето попадение. Федерико Ди Франческо за пореден път нахлу отляво и прехвърли цялата защита на съперника, за да сложи топката на главата на Валентин Жондре, който обаче стреля неточно. В 39-ата минута Побега опита изненадващ удар, който профуча покрай вратата на Лече. Две минути преди почивката Оливие Жиру принуди стража на домакините да показва майсторство, избивайк негов удар под гредата.

Две промени в състава на почивката направи наставникът на Милан - Стефано Пиоли. На терена се появиха Сержиньо Дест и Жуниор Месиаш вместо "грешника" Тео Ернандес и Салемаркес. Това даде импулс в играта на тима и домакините трудно излизаха от своята половина.

Логичното се случи в 58-ата минута, когато Рафаел Леао върна надеждите на "росонерите". Шут на Оливие Жиру бе избит от Фалконе, а в последвалото разбъркване топката отиде в Леао, който с удар в близкия ъгъл изненада стража на Лече - 2:1.

При една от редските си контраатаки домакините спечелиха пряк свободен удар пред наказателното поле, но Стрефеца шутира силно и неточно в аут.

20 минути преди края Жиру с глава поднесе топката на капитана на Милан - Давиде Калабрия, който отблизо нямаше как да сгреши - 2:2.

"Росонерите" тръгнаха да преследват победата и за малко да бъдат наказани в 83-ата минута. Татарушану изби прострелно центриране в тялото на Томори и топката тръгна застрашително към вратата, но излезе в корнер. Така двубоят завърши без победител - 2:2.

ЛЕЧЕ - МИЛАН 2:2

1:0 Тео Ернандес (4-автогол)
2:0 Федерико Баскирото (23)
2:1 Рафаел Леао (58)
2:2 Давиде Калабрия (70)

Лече: 30. Фалконе, 17. Жондре, 6. Баскирото, 93. Юмтити, 97. Пецела, 29. Блин, 42. Хюлманд, 16. Гонсалес, 27. Стрефеца, 9. Коломбо, 11. Ди Франческо

Милан: 1. Татарушану, 2. Калабрия, 20. Калулу, 23. Томори, 19. Ернандес, 4. Бенасер, 32. Побега, 56. Салемакерс, 10. Диас, 17. Леао, 9. Жиру