Милан разби Торино със 7:0 на „Олимпико Гранде Торино“ в мач от 36-ия кръг на Серия А. „Росонерите“ се оттеглиха с два гола аванс на почивката, но през второто полувреме добавиха още пет попадения във вратата на Салваторе Сиригу.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Гостите стартираха агресивно в самото начало на двубоя. В 19-ата минута Тео Ернандес даде тон на последвалата голеада с красив гол в левия ъгъл.

Малко по-късно Милан получи дузпа, която бе превърната в попадение от Франк Кесие.

Пет минути след началото на втората част Брахим Диас отблизо направи резултата класически.

В 62-ата минута отново Тео Ернандес бе точен за Милан.

„Росонерите“ продължиха да бъдат по-агресивният отбор и в 67-ата минута Анте Ребич реализира пети гол във вратата на Салваторе Сиригу.

Шест минути по-късно хърватският нападател реализира и втория си гол в мача, а в 79-ата минута оформи и своя хеттрик.

С постигнатия успех Милан отново се изкачи на третата позиция в Серия А с актив от 75 точки, с две повече от четвъртия Наполи и три от петия Ювентус. От своя страна Торино е 16-и с 35.