Милан победи Аталанта с 2:0 в мач от 37-ия кръг на Серия А. Рафаел Леао (56) даде аванс на "росонерите" в началото на второто полувреме, а Тео Ернандес в 75-ата минута оформи крайният резултат домакините с красив гол.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

По този начин "росонерите" се нуждаят само от точка, за да спечелят Скудетото, докато Аталанта остава на седмата позиция с 59 точки.

"Росонерите" стартираха по-агресивно срещата и пресираха съперника си от началото на двубоя, но в началните минути липсваха положения пред вратата на Хуан Мусо.

В 10-тата минута пък Давидве Дзапакоста направи добър рейд отляво за Аталанта и потърси пас към намиращия се в наказателното поле Марио Пашалич, но последният не успя да нанесе хубав удар.

В 31-вата минута тъкмо Муриел тества Майк Менян с опасен изстрел малко пред наказателното поле, но стражът реагира впечатляващо. Секунди по-рано пък Дзапакоста проби добре отляво и внесе напрежение в наказателното поле на "росонерите". Няколко минути по-късно пък вратарят на бергамаските Хуан Мусо не бе затруднен от шут на Салемакерс.

В 38-мата минута Дзапакоста си създаде позиция за изстрел извън наказателното поле, но ударът му се получи доста неточен.

В първата интересна ситуация през втората част отново бе замесен Дзапакоста, който пробва удар, но топката рикошира последователно в двама играчи на Милан и излезе в корнер, от който не последва нищо кой знае какво.

В 54-тата минута Милан бе много близо до гол за 1:0. Левият бек Тео Ернандес стреля много добре от пряк свободен удар, а Мусо не помръдна. Топката докосна мрежата, но външната ѝ страна.

В 56-тата минута Милан излезе напред в резултата. Рафаел Леао изскочи сам срещу Хуан Мусо след дълъг пас. Португалецът изпревари Тюн Копмайнерс и мушна топката между краката на Мусо - 1:0. Редовността на гола бе прегледана с помощта на ВАР, тъй като останаха сериозни съмнения за нарушение срещу Матео Песина секунди преди гола. Крайното решение беше, че всичко е било в рамките на правилата и попадението бе зачетено.

Пет минути по-късно включилият се от пейката за Аталанта колумбийски нападател Дуван Сапата застраши вратата на Майк Менян и стреля от опасна за "росонерите" позиция, но топката профуча над целта.

В 69-тата минута резервата Анте Ребич си създаде позиция за стрелба от ъгъла на наказателното поле, но ударът на хърватския нападател на Милан бе блокиран от противников футболист.

Две минути по-късно пък тимът на Джан Пиеро Гасперини пропусна най-добрия си шанс за гол. След центриране от корнер Дуван Сапата се извиси във въздуха над всички и стреля с глава, но топката мина встрани от левия страничен стълб на вратата на Менян.

В 75-тата минута Тео Ернандес вкара великолепен гол за 2:0. Французинът пое топката от собствената половина и направи феноменален пробив, стигна до наказателното поле на гостите и с удар по земя изпрати топката във вратата на Аталанта.

МИЛАН - АТАЛАНТА 2:0

1:0 Рафаел Леао 56'

2:0 Тео Ернандес 75'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МИЛАН: Майк Менян, Давиде Калабрия, Пиер Калулу, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Сандро Тонали, Франк Кесие, Раде Крунич, Алексис Салемакерс, Рафаел Леао, Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

АТАЛАНТА: Хуан Мусо, Мартен де Руун, Хосе Паломино, Берат Джимсити, Теун Коопемайнерс, Ремо Фройлер, Ханс Хатебур, Давиде Дзапакоста, Матео Песина, Марио Пашалич, Луис Муриел

Треньор: Джан Пиеро Гасперини