Наполи срази Милан с 2:1 в голямото дерби на кръга в Серия А. Политано откри резултата след дузпа в 54-та минута. Оливие Жиру възстанови равенството в 69-та минута. Гостите отново поведоха в 78-та минута, когато Джовани Симеоне се разписа.

Guilliver/GettyImages
19 снимки

Двубоят започна силно за Милан, като Оливие Жиру имаше страхотна възможност за отбелязване на гол в 13-та минута. Той бе изведен в наказателното поле, заобиколи вратаря, стреля от малък ъгъл, а топката попадна в гредата. В 21-та минута, отново французинът не се възползва по най-добрият начин от едно високо подаване. Жиру стреля с глава, но топката прелетя над напречната греда.

Още един прекрасен шанс за Милан дойде в 28-та минута, когато Крунич стреля с глава, удара му беше точен, но вратарят на Наполи - Алекс Мерет се намеси по блестящ начин и запази равенството в мача.

Първата много добра възможност за Наполи дойде в 37-та минута, когато Желински изпрати страхотно центриране на втора греда, а там беше Политано, който дори стигна до топката и стреля с глава. Мик Менян внимаваше и се намеси по страхотен начин.

Първата добра възможност беше за Наполи, като Распадори получи топка в наказателното на Милан, но беше с гръб към вратата, а на гърба си имаше двама играча на "росонерите". Футболистът на Наполи бе съборен, но в рамките на позволеното, според съдията.

Кварацхелия проби в наказателното поле на Милан в 51-та минута, когато бе спрян от Сержиньо Дест. Първоначално сигнал нямаше, а Кварацхелия остана на земята. Двата отбора влязоха в кратка физическа разправия, а тогава дойде и сигнал от съдията, който се запъти към монитора край тъча, за да разгледа ситуацията - дузпа. Политано се нагърби с отговорността да изпълнявав дузпата. Менян хвана ъгъла, но топката мина под тялото му. Наполи поведе с 1:0.

Милан отговори в 69-та минута, когато Тео Ернандес сервира топката на Жиру, който се освободи в наказателното поле. Французинът запази хладнокръвие и изпрати топката във вратата на Наполи - 1:1.

Изключително центриране на Марио Руи, кацна на главата на влезлия от скамейката - Джовани Симеоне. Синът на Диего Симеоне стреля с глава и отново изведе Наполи напред в резулатата. Само минута по-късно гостите имаха още една възможност, но този път Менян се намеси успешно.

Невероятен пробив на Оливие Жиру в 86-та минута доведе до отлична голова възможност пред "росонерите", французинът не успя сам да завърши атаката, но топката попадна в Пиер Калулу, който нанесе много мощен удар, за съжалание на домакините и феновете им, топката попадна в напречната греда.

Милан натисна в последните секунди на мача, като имаше два много опасни корнера, които обаче не доведоха до гол. "Росонерите" понесоха първата си загуба за сезона в Серия А.

FT МИЛАН - НАПОЛИ 1:2

0:1 Политано 54'

1:1 Оливие Жиру 69'

1:2 Джовани Симеоне 78'

Съставите на двата отбора:

Милан: 16. Мик Менян, 2. Давиде Калабрия, 24. Симон Кяер, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес, 4. Бенасер, 8. Тонали, 56. Салемакерс, 33. Раде Крунич, 90. Шарл Де Кетеларе, 9. Оливие Жиру

Старши треньор: Стефано Пиоли

Наполи: 1. Алекс Мерет, 6. Марио Руи, 3. Мин-Джей Ким, 13. Рахмани, 22. Джовани ди Лоренцо, 99. Ангиса, 68. Станислав Лоботка, 21. Матео Политано, 20. Желински, 27. Кварацхелия, 81. Джакомо Распадори

Старши треньор: Лучано Спалети