Милан и Аталанта завършиха наравно 1:1 в мач от 24-ия кръг на Серия А. Рафаел Леао вкара първия си гол в първенството от септември миналата година насам в 3-ата минута. "Бергамаските" стигнаха до изравнителен гол на "Сан Сиро" в края на първата част чрез Тюн Коопмайнерс от спорна дузпа.

През втората част "росонерите" бяха много по-добрият отбор, но вратарят на гостите Марко Карнесеки на няколко пъти демонстрира отличен рефлекс. Аталанта пък рядко поглеждаше към вратата на своя съперникк.

Милан остава на трето място във временното класиране с 53 точки. Аталанта прекъсна серията си от пет поредни победи в Калчото и заема пето място в 46 точки.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Милан поведе още в 3-ата минута. Тогава Рафаел Леао получи отляво, преодоля Емил Холм и Джорджо Скалвини, навлезе в наказателното поле и със силен удар в далечния ъгъл вкара фантастичен гол за 1:0. Това беше първо попадение на португалеца в Серия от септември миналата година насам.

В 12-ата минута Аталанта стигна до две добри възможности за гол. Шарл де Кетеларе получи пред наказателното поле и отправи силен удар, с който Майк Менян не се справи добре и изби топката право в Емил Холм. Шведът веднага опита удар, но покрай вратата. Пет минути след това Де Кетеларе притисна Кристиян Пулишич и му отне топката пред наказателното поле. Белгиецът подаде към Тин Коопмайнерс, чийто удар беше блокиран и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Берат Джимшити опита удар с пета, който премина покрай вратата.

В 20-ата минута опасен удар с глава на Рубен Лофтъс-Чийк премина над вратата. В 35-ата минута Джимшити блокира опасен шут на Леао.

Малко след това гостите поискаха дузпа за нарушение на Оливие Жиру срещу Холм при центриране от корнер. Защитникът се наведе, а френският нападател вдигна крака си и го закачи по рамото. Главният рефер Даниеле Орсато даде сигнал играта да продължи, но ВАР обаче се намеси и привика съдията на монитора, след което той промени решението си и посочи бялата точка. Зад топката застана Тюн Копмайнерс и с безпощаден удар вкара за 1:1.

В 44-ата минута Жиру засече с глава центриране на Флоренци, но не намери целта.

Втората част започна равностойно. В 58-ата минута Лофтъс-Чийк имаше възможност отново да изведе "росонерите" напред в резултата, но ударът му беше спасен от вратаря. Десетина минути по-късно домакините разиграха пред наказателното поле, като Адли подаде към Леао. Португалецът намери Лофтъс-Чийк в наказателното поле, който от удобна позиция прати топката в тъч.

В 69-ата минута пред Пулишич се откри отлична възможност за гол. Американецът получи пас зад защитата от Леао, успя да овладее топката и потърси далечния ъгъл, но прати топката покрай вратата.

Милан продължи да бъде по-активният отбор и да търси гол. В 76-ата Карнесеки отрази шут на Лофтъс-Чийк. Четири минути след това Леао получи извеждащ пас отляво, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, който вратарят спаси. Топката се озова в Жиру, като французинът също нанесе удар, който Джапакоста изчисти пред голлинията.

Милан - Аталанта 1:1

1:0 Рафаел Леао (3)

1:1 Тюн Копмайнерс (41-дузпа)

Милан: Менян, Флоренци, Тиау, Габия, Ернандес, Бенасер, Адли, Леао, Лофтъс-Чийк, Пулишич, Жиру

Аталанта: Карнесеки, Скалвини, Джимшити, Колашинац, Холм, Руджери, Де Роон, Едерсон, Коопмайнерс, Миранчук, Де Кетеларе