Ветераните Златан Ибрахимович и Франк Рибери ще пропуснат двубоя между Милан и Фиорентина в Серия А в събота, след като получиха контузии през изминалия уикенд.

Getty Images
24 снимки

Двамата напуснаха терена принудително. Ибрахимович, който вкара два гола при победата на Милан срещу Наполи с 3:1 като гост беше заменен в 79-ата минута. Той е с мускулна травма на лявото бедро и се очаква да отсъства между 10 дни и месец. Рибери беше заменен малко преди края на първото полувреме заради мускулен проблем в бедрото при загубата на Фиорентина с 0:1 от новака Беневенто.

Очаква се 39-годишният Ибрахимович да не играе и в срещите от турнира Лига Европа срещу Лил и Селтик.

37-годишният Рибери започна възстановяване и състоянието му ще бъде преценено в следващите няколко дни, обявиха от Фиорентина.