Милан постигна минимална победа над Удинезе с 1:0 в двубой от осмия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата бе дело на Самуел Чуквуезе в 13-а минута след асистенция на Кристиан Пулишич. В 29-а минута Тижани Райндерс получи директен червен картон и "росонерите" трябваше да доиграят срещата с 10 човека.

Getty/Gulliver images
24 снимки

В първата минута на добавеното време Кингсли Ехизибу успя да изравни резултата, но попадението му бе отменено поради засада. Второто полувреме Удинезе владееше повече топката, но нямаше точен удар, докато Милан отправи два изстрела в очертанията на вратата на съперника. В петата минута на продължението на срещата нещастен за защитата рикошет достигна до Кристиан Кабеселе и той отбеляза с куршум в глава.

Попадението бе дълго разглеждано с ВАР и накрая бе отменено поради засада. В крайна сметка Милан спечели с 1:0 и е 3-и с 14 точки, докато Удинезе остава на 6-а позиция с 13 пункта на сметката си.