Отборът на Ювентус е първият финалист в турнира за Купата на Италия при завръщането на италианския футбол! "Биаконерите" не успяха да победят Милан и двата тима завършиха при резултат 0:0 във втория полуфинален сблъсък от турнира. Благодарение обаче на гола си на чужд терен от първата среща (1:1) Юве се поздрави с крайния успех в сблъсъка. Двата отбора не предложиха най-интересната продукция, но това може би бе очаквано заради принудителната тримесечна пауза заради пандемията от коронавирус.

Може би най-интересното се случи в диапазона между 15-ата и 16-ата минута, когато първо Кристиано Роналдо удари гредата след изпълнение на дузпа, а секунди след това Анте Ребич бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение.

Като цяло домакините бяха по-активният отбор през цялата среща, а след червения картон напълно контролираха събитията на терена. Футболистите на Стафано Пиоли не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Джиджи Буфон и рядко стигаха до някакви по-интересни ситуации. От своя страна, Ювентус отправи цели 26 удара, но не успя да реализира попадение.

Още във втората минута домакините имаха възможността да открият резултата. Тогава Алекс Сандро напредна добре по лявото крило до аутлинията, след което върна назад в наказателното поле за Дъглас Коста, който стреля по земя, но топката премина близо до гредата.

Три минути след това Пауло Дибала стреля директно от фаул, но се получи рикошет и топката мина встрани от вратата.

В 15-ата минута домакините получиха шанса да изпълнят дузпа, след като Андреа Конти игра с ръка в наказателното си поле. В първия момент Даниеле Орсато не забеляза това, но след намесата на ВАР съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Кристиано Роналдо, но нацели дясната греда зад Донарума.

Буквално секунди след това гостите останаха с човек по-малко заради грубо нарушение на Анте Ребич. Хърватинът видгна много високо крака си и и фаулира грубо Данило. Главният съдия Даниеле Орсато реши да даде директен червен картон на нападателя.

"Биаконерите" поеха инициативата след червения картон и владеех повече топката, но до чисти положения рядко се стигаше.

След половин час игра Блейс Матуиди пое подаване в наказателното поле и стреля по земята, но ударът му бе спасен от Джиджи Донарума.

В 39-ата минута Кристиано Роналдо се освободи пред наказателното поле и шутира, но също не успя да затрудни Донарума.

Три минути след началото на втората част Милан имаше шанс да поведе в резултата- Тогава Хакан Чалханоглу получи чудесно центриране и стреля с глава отблизо, но топката премина много близо до вратата.

Минута след това Дибала засече с глава едно центриране, но доста неточно.

В 52-ата минута Рафаел Леао замени Джакомо Бонавентура в състава на Милан.

В 57-ата минута отново аржентинецът нанесе удар с глава от обещаваща позиция, но Донарума спаси.

Малко след това Роналдо опита удар извън наказателното поле, но топката рикошира в защитник на "росонерите" и излезе в корнер.

В 63-ата минута старши треньорът на "биаконерите" Маурицио Сари направи тройна промяна. Той пусна в игра Сами Кедира, Адриен Рабио и Федерико Бернардески на местата на Миралем Пянич, Блейс Матуиди и Дъглас Коста.

Двадесет минути преди края на срещата Родриго Бентанкур получи добро подаване и опита да застраши вратата на Донарума с удар от далеч, но доста неточно.

В 72-ата минута Матайс де Лихт засече с глава центриране от ъглов удар, но покрай вратата на "росонерите".

15 минути пред края Чалханоглу стреля по земя от далечна дистанция, но слабо и Джанлуиджи Буфон спаси.

В 78-ата минута Симон Кяер засече с глова центиране от ъглов удар, но в аут.

Две минути след това Дибала шутира силно отдалеч, но Донарума напави чудесно спасяване и изби в ъглов удар.

В 82-ата минута Стефано Пиоли реши да направи две смени. Той пусна на терена Раде Крунич на мястото на Франк Кесие, докато Лоренцо Коломбо замени Лукас Пакета.

Четири минути преди края на редовното време Хуан Куадрадо замени Данило.

В 88-ата минута за Милан се появиха Диего Лаксалт и Алексис Саелемаекерс, които замениха Давиде Калабрия и Андреа Конти.

В третата минута на добавеното време Хуан Куадрадо стреля опасно, но над вратата на Донарума.

В последните секунди на срещата отново италианския национален вратар трябваше да се намесва след силен изстел на Алекс Сандро.

Така Ювентус ще чака някой измежду Наполи и Интер, които играят в другия 1/2-финален мач.

ЮВЕНТУС - МИЛАН 0:0 (1:1 в първия мач, Ювентус се класира заради гол на чужд терен)

16' - пропусната дузпа от Кристиано Роналдо

Червен картон: Анте Ребич 16'

Стартови състави на двата отбора:

ЮВЕНТУС (4-3-3): 77. Джанлуиджи Буфон - 13. Данило, 4. Матайс де Лихт, 19. Леонардо Бонучи, 12. Алекс Сандро - 30. Родриго Бентанкур, 5. Миралем Пянич, 14. Блейс Матуиди - 11. Дъглас Коста, 10. Пауло Дибала, 7. Кристиано Роналдо

Старши треньор: Маурицио Сари

МИЛАН (4-2-3-1): 99. Джанлуиджи Донарума - 12. Андреа Конти, 24. Симон Кяер, 13. Алесио Романьоли (к), 2. Давиде Калабрия - 79. Франк Кесие, 4. Исамел Бенасер - 39. Лукас Пакета, 10. Хакан Чалханоглу, 5. Джакомо Бонавентура - 18. Анте Ребич

Старши треньор: Стефано Пиоли

Главен съдия: Даниеле Орсато, Италия

Стадион: "Алианц Стейдиъм", Торино, Италия