Победната серия на Милан в Серия спря на три мача. В 23-ия кръг от калчото момчетата на Дженаро Гатузо стигнаха до 1:1 при гостуването срещу Удинезе. Треньорският дуел между Гатузо и неговият добър приятел Масимо Одо приключи без победител, макар че „фриуланите” атакуваха повече, създадоха по-чистите ситуации и играха с човек повече в последните 20 минути.

Грандът от Милано заложи на оптимален състав в познатото 4-3-3, като на върха на атаката Гатузо потърси изненада с включването на Андреа Силва сред титулярите. Дошлият през лятото португалец обаче продължава да чака първия си гол в Серия А, където вече има 14 двубоя.

„Росонерите” определено влязоха в мача по-добре и как би могло да бъде другояче след подобен брилянт от Сусо в 9-ата минута. Испанецът вкара рядко виждан гол, след като получи топката в половината на съперника от Франк Кесие, напредна и изпрати невероятна бомба от около 30 метра. Топката рикошира в напречната греда и влетя в горния ляв ъгъл зад безпомощния Албано Бицари – 1:0.

Домакините определено не се предадоха, като още в 13-ата минута можеха да изравнят. Родриго Де Паул овладя топката в наказателното поле, ала не успя да контролира добре изстрела си и кълбото отлетя към трибуните.

Към края на полувремето Кевин Лазаня също имаше шанс да върне „фриуланите” в мача, след като засече центриране, долетяло от левия фланг. Изстрелът с глава на италианеца премина на метър покрай левия стълб.

През второто полувреме Милан отново първи стигна до голова възможност. В 51-ата минута Сусо отправи подканящо центриране отдясно, топката прехвърли Андре Силва и продължи пътя си към далечната греда. Там крачка две не стигнаха на Джакомо Бонавентура, за да стигне и засече почти на празна врата.

Андре Силва получи шанс да обстрелва целта в 64-ата минута, отново след центриране на Сусо, но изпрати шута си високо над гредата.

Пет минути по-късно Милан получи много тежък удар. Давиде Калабрия извърши много глупав фаул отзад, след като първоначално не успя в намерението си да извърши нарушение. Това изяде главата на италианеца, който заради циничните си действия получи втори жълт и съответно червен картон.

Оттук нататък Удинезе мина  в настъпление, а Милан се зае почти панически да се брани. В 72-ата минута Якуб Янкто отправи неприятен изстрел с глава, а Джанлуиджи Донарума не бе особено убедителен в избиването. Силван Видмер можеше да отправи добавка пред празната врата, но си помогна с ръка, преди да успее да нанесе шут.

Три минути по-късно резервата Макси Лопес предизвика страхотно спасяване от Джиджо, ала секунди след това резултатът все пак бе изравнен. Лазаня беше изведен чудесно отдясно в наказателното поле и от самата аутлиния пробва наглед обречено центриране. То се удари в тялото на Леонардо Бонучи, а сетне и в главата на сащисания Донарума, за да спре топката в мрежата за 1:1.

Така Милан изпусна 7-ото място във временното класиране, тъй като със своите 35 точки вече има с една по-малко от Аталанта, спечелил днес срещу Киево с 1:0. Удинезе е точно зад Милан – на 9-о място с 33 точки.