Прекрасната серия от позитивни резултати за Милан продължи и в 24-ия кръг на Серия А, след като „росонерите” надвиха с 3:1 като гост Аталанта в силен мач. Тимът от Милано трябваше да прави пълен обрат, след като в 33-ата минута Ремо Фюлер поведе „бергамаските” напред в резултата.

Кжищоф Пионтек изравни резултата в добавеното време на първата част, а в 55-ата минута Хакан Чаалханоглу оформи пълния обрят за Милан. В 61-ата втори гол на Пионтек сложи точка на спора в предградието на Милано.

Победата затвърди Милан на четвъртото място във временното класиране. „Дявола” е с 42 точки, като остави на 4 пункта зад себе си петия Аталанта (38).

Джан Пиеро Гасперини подреди „бергамаските” в 3-5-2. Атаката бе водена от Дуван Сапата, а Алехандро Гомес и Йосип Иличи бяха зад него.

Дженаро Гатузо изведе своите на „Атлети Адзури д’Италия” в схема 4-3-3. Хакан Чаалханоглу, Кжищоф Пионтек и Сусо е триото напред, а Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес бе защитата пред Джиджи Донарума.

След 240 секунди игра Берат Джимсити се извиси пред Алесио Романьоли, стреляйки с глава, ала ударът му премина над напречната греда. Малко по-късно Сусо центрира блестящо за Франк Кесие, халфът стреля много добре, но топката прелетя край левия страничен стълб.

Постепенно двата отбора започнаха да играят по-предпазливо, като чак в 33-ата минута дойде следващото стойностно положение. Тогава Йосип Иличич „навърза” Родригес край аутлинията и веднага подаде за Фрюлер. Той стреля много силно, а Донарума довкара топката в собствената си врата – 1:0 за Аталанта.

Радостта на Аталанта трая до края на първата част, когато „хищният нападател” на Милан Кжищоф Пионтек изравни резултата. Рикардо Родригес центрира отляво. Полякът изпревари защитник на Аталанта и стреля с левия крак, с гръб към вратата на Етрит Бериша. Ударът бе прецизен до съвършенство, а топката влетя в мрежата – 1:1.

Стартът на втората част със сигурност бе за Милан, който се опита да осъществи пълен обрат. Това и стана десет минути след подновяването на играта. Хакан Чалхааноглу стреля силно отвъд наказателното поле и изведе „росонерите” напред – 2:1 за Милан. Това бе първи гол за турчина от 2017-а година насам.

Аталанта се втурна да изравнява резултата, но вместо това получи трети гол в 61-ата минута. Герой за гостите отново бе Пионтек. Чаалханоглу центрира от корнер, а на първа греда се придвижи полският стрелец, който леко отклони с глава, което бе достатъчно, за да парира Бериша за трети път – 3:1 за Милан.

Минути по-късно Йосип Иличич можеше да намали пасива на „бергамаските”, но ударът му прелетя край десния страничен стълб. В 81-ата минута пък Деян Кулусевски имаше страхотен шанс да вкара втори гол за домакините, но изящна намеса на Джиджи Донарума предотврати нов гол за Аталанта.

До края на срещата зрителите на стадиона в Бергамо не станаха свидетели на сериозни положения, като трите точки "заминаха" за Милано. В идния кръг Милан приема Емполи, докато Аталанта гостува на Торино.