Милан загря за двубоя в Лига Европа срещу Лудоторец след крупен успех над слабака СПАЛ с 4:0 в двубой от 24-ия кръг на Серия А. Два гола за успеха реализира Кутроне, а по един Борини и Билия.

Още във втората минута Кутроне засече центриране отдясно и се разписа във вратата на съперника. Въпреки опитите за второ попадение през тези първи 45 минути Милан не съумя да вкара втори гол. Домакините бяха близо до изравняването, но Вивиани нацели гредата зад вратаря на Милан.

В 65-ата минута отново Кутроне беше точен като от няколко метра използва неумела намеса на вратаря на съперника.

Гатузо може да остане начело на Милан още 10 години

До края на двубоя Билия и Борини оформиха крайния резултат. Билия се възползва от грешка на съперник в 73-ата минута, а Борини оползотвори пас на Монтоливо и оформи крайния резултат.

Гатузо чака повече от нападател

В класирането след този успех Милан е на 7-ото място с актив от 38 точки, а СПАЛ е на 18-ото място със 17.