Милан победи Болоня с 3:2 като гост в последен мач от 15-ия кръг на Серия А.

Срещата беше по-специална за старши-треньора на Болоня Синиша Михайлович, който се завърна на пейката на своя отбор след прекаран пореден курс на лечение в битката с левкемията и получи овации от феновете и на двата отбора.

Кшищоф Пьонтек откри резултата в полза на Милан от дузпа в 15-атаа минута на срещата, а Тео Ернандес се превърна в главно действащо лице в края на първата част, като най-напред покачи на 2:0, а малко след това си отбеляза автогол и върна Болоня в мача.

Веднага след почивката Джакомо Бонавентура вкара с прецизен удар и Милан отново поведе с два гола.

В 84-ата минута Никола Сансоне вкара втори гол за Болоня, но домакините нямаха сили за финален натиск в търсене на изравнителен гол и Милан спечели. Реферът най-напред подмина ситуацията за дузпата, но изгледа ВАР и коригира решението си и посочи бялата точка.

Милан заема 10-о място с 20 точки, а Болоня остава 12-и с 16 точки.