Милан допусна изключително конфузно поражение у дома срещу абсолютния аутсайдер в Серия А Беневенто. На „Сан Сиро” тимът на Дженаро Гатузо падна с 0:1 от тоталния дебютант в калчото, който по-рано през сезона спечели първата си точка в елита тъкмо срещу Милан  (2:2 през декември 2017-а). Макар че воденият от Роберт Де Дзебри отбор по всяка вероятност ще изпадне, то той ще го направи с положителен баланс срещу Милан и нещо повече – срещу италианския гранд ще е постигнал първата си победа като гост в Серия А.

Срещата започна с очакван натиск на Милан и още в 5-ата минута вратарят Кристиан Пуджони се намеси решително, за да пресече извеждащия пас на Фабио Борини към Патрик Кутроне.

Гостите поведоха в резултата в 29-ата минута, при това никак незаслужено. Никола Виола спечели топката от Лукас Билия и веднага даде пас в коридор за Пиетро Иемело, който изскочи и плъзна топката под Джанлуиджи Донарума – 0:1.

Милан трябваше да изравни в 37-ата, но публиката на стадиона видя непростим пропуск на Патрик Кутроне. Младият италианец получи топката във вратарското поле и вместо да отбележи, намери начин да стреля покрай целта.

Минутка преди почивката Беневенто оцеля в още една критична ситуация, когато шут на Билия бе блокиран малко пред голлинията.

След паузата „росонерите” натиснаха, доколкото можаха. В 61-ата минута Франк Кесие показа хубав дрибъл и натисна спусъка от границата на наказателното поле, като шутът му прелетя над напречната греда.

Бруталният двоен пропуск за домакините дойде в 74-ата минута. Тогава Патрик Кутроне засече прекрасно центриране с глава и предизвика страхотно спасяване от Пуджони. Джакомо Бонавентура притича и опита добавка, която беше блокирана от защитник пред голлинията.

В 80-ата минута задачата пред Беневенто стана още по-тежка, тъй като Шейк Диабате получи втори жълт картон и остави тима си с 10 души. Въпреки численото преимущество и няколкото сериозни разбърквания пред Пуджони, Милан в крайна сметка остана с пръст в устата и записа срамен резултат в своята история.

„Росонерите” остават 6-и с 54 точки, на цели 9 зад петия Интер и на 10 зад четвъртия Лацио. Това значи, че голямата цел, която те си поставиха през сезона – класиране в топ 4 и съответно излаз в Шампионската лига – все повече и повече се изпълзва. Ако Лацио спечели домакинството си срещу Сампдория в неделя, всичко приключва за Милан.

Беневенто, от своя страна, си е твърдо последен със 17 пункта от 34 точки.