Милан допусна нова издънка в Серия А. „Росонерите“ стигнаха само до равенство 1:1 при домакинството на Удинезе от 30-ия кръг на италианското първенство.

Джанлуиджи Донарума получи контузия в 12-та минута и бе сменен от Хосе Рейна.

Пред Лукас Пакета се откри страхотна възможност в 22-та минута, но ударът му не бе точен.

Хуан Мусо направи много добро спасяване в 25-та минута, когато отрази удара на Патрик Кутроне.

Лукас Пакета получи контузия в 40-та минута и не бе в състояние да продължи участието си в мача. Той бе сменен от Саму Кастийехо.

Милан поведе в 44-та минута. След центриране в наказателното поле на Удинезе, Пионтек засече топката с глава, но Мусо успя да спаси. След това при добавката полският нападател не пропусна да вкара.

Удинезе успя да изравни резултата в 65-та минута, когато „фриуланите“ организираха страхотна контраатака. Фофана подаде към Лазаня, който отблизо не пропусна да вкара във вратата на Хосе Рейна.

Милан няма победа във вече три последователни мача в Серия А. Отборът остава на четвърто място с 52 точки, като има 4 повече от петия Лацио, но „римските орли“ са с два мача по-малко. Удинезе е петнадесети с 29 точки.