Отборът на Милан загуби гостуването си на Удинезе с 1:2 в мач от 22-я кръг на италианската Серия А. Това бе трети мач без победа за Милан и вече второ поредно поражение. То свали тимът на седмата позиция с 37 точки. Милан е с мач по-малко и изостава на две точки от шестия Аталанта.

Съставът на Удинеце пък спря серия от три загуби и общо четири двубоя без успех в Италия. Отборът е на 10-а позиция с 28 точки в актива си.

Милан поведе още в 8-ата минута с гол на Джакомо Бонавентура, но домакините обърнаха с попадения на Сирил Терео за 1:1 в 31-ата минута и на Родриго де Пол за 2:1 в 73-ата минута.

Също в мач от 22-я кръг Фиорентина и Дженоа завършиха при 3:3. Фиорентина държи осмата позиция във временното класиране с 34 точки, а след втория си пореден хикс Дженоа е на 15-о място с 25 точки.

Домакините поведоха с 1:0 в 17-ата минута чрез Йосип Иличич и с 2:0 в 50-ата минута с гол на Федерико Киеза.

Джовани Симеоне намали на 1:2 в 57-ата минута, а пак той в 86-ата по-късно вкара от дузпа за 3:3. Преди това в 59-ата минута за 2:2 вкара Оскар Хилемарк за Милан, а в 62-ата преднина от 3:2 за Фиорентина донесе Никола Калинич.

Тимът на Фиорентина приключи мача с човек по-малко, тъй като в 85-ата червен картон при дузпата получи Федерико Бернардески.