Милан постигна минимална, но много важна победа над Емполи с 1:0 в 29-ия кръг от Серия А. Единственото попадение бе дело на Пиер Калулу през първото полувреме.

„Росонерите“ стартираха агресивно и в 19-ата минута Алесандро Флооренци отправи опасен изстрел, който бе спасен от Гулиелмо Викарио.

В 29-ата минута Оливие Жиру стреля от фаул в стената, след което Пиер Калулу с изстрел по земята реализира.

Малко след попадението Алесандро Флоренци прати топката над вратата, а след това и Андреа Пинамонти не намери целта.

През втората част Майк Мейнян се намеси след изстрел на Филипо Бандинели. В 56-ата минута Жуниор Месиас стреля от дистанция, но в ръцете на Гулиелмо Викарио.

До края на двубоя Милан задържа аванса си и дръпна на върха с 63 точки, с пет повече от втория Интер, който е и с мач по-малко, докато Емполи е 13-и с 32 пункта.