Милан записа нова победа в Серия А, след като се наложи с 4:1 над Сампдория на „Луиджи Ферарис“. Златан Ибрахимович откри резултата през първата част. През второто полувреме Хакан Чалханоглу и отново шведът направиха резултата класически за „росонерите“. Кристофър Аскилдсен върна едно попадение за домакините, а Рафаел Леао оформи крайният резултат в добавеното време на срещата.

С победата си Милан не познава вкуса на поражението вече в 11 поредни двубоя.

„Росонерите“ стартираха по отличен начин. Още в 4-ата минута гостите излязоха напред в резултата. След отлично организирана атака Анте Ребич центрира в наказателното поле, където Златан Ибрахимович с глава реализира отблизо.

Милан продължи да диктува темпото на двубоя и в 11-ата минута можеше да удвои преднината си. Анте Ребич остана очи в очи с Владимиро Фалконе, но стреля в тялото на стража на домакините.

В следващите минути последва размяна на удари. Якуб Янкто и Фабио Куалярела бяха близо до изравнително попадение, но не успяха да вкарат топката зад Джанлуиджи Донарума.

В 37-ата минута Хакан Чалханоглу стреля от пряк свободен удар и топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. Веднага след това Алексис Салемакерс проби отлично и стреля, но кълбото излезе над напречната греда.

На няколко пъти през първата част Златан Ибрахимович показа, че не трябва да бъде отписван толкова рано и показа отличната си техника.

В 42-ата минута Якуб Янкто засече с глава центриране, но и тази топка премина над вратата.

„Росонерите“ стартираха отлично и втората част. В 53-ата минута Златан Ибрахимович свали с глава в наказателното поле, където Хакан Чалханоглу се възползва от грешка на Омар Колей и реализира отблизо. Главният съдия Фабрицио Паскуа разгледа ситуацията заради съмнение за нарушение на турския национал, но посочи центъра и зачете попадението.

Пет по-късно Хакан Чалханоглу върна жеста към Златан Ибрахимович и го изведе в наказателното поле, където шведският нападател реализира в долния десен ъгъл.

Милан продължи да действа със самочувствие и малко намали оборотите. В 72-ата минута Якуб Янкто можеше да намали резултата, но стреля покрай лявата греда.

Пет по-късно главният съдия посочи бялата точка и отсъди дузпа за Сампдория, след като разгледа ситуацията между Симоня Кяер и Андреа Бертолачи. Това беше и трети пореден наказателен удар срещу Милан. Зад топката застана Гонсало Марони, но Джанлуиджи Донарума показа добър рефлекс и както срещу Аталанта парира изстреля от бялата точка.

В 88-ата минута домакините все пак отбелязаха попадение. Кристофър Аскилдсен реализира красиво попадение, след като стреля от границата на наказателното поле и топката влетя точно под гредата.

Дълбоко в добавеното време влезлият като резерва Рафаел Леао оформи крайният резултат. Крилото получи около дъгата на наказателното поле и с изстрел в левия ъгъл реализира.

В последния кръг в Серия А Милан е домакин на Каляри, докато Сампдория гостува на Бреша.

СЪСТАВИТЕ:

САМПДОРИЯ: Владимиро Фалконе (В) - Бартош Бережински, Мая Йошида, Омар Колей, Томазо Ожело - Карол Линети, Роналдо Виейра, Фабио Депаоли, Якуб Янкто, Гастон Рамирес - Фабио Куалярела

Треньор: Клаудио Раниери

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума (В) – Давиде Калабрия, Симон Кяер, Матео Габиа, Тео Ернандес – Исмаел Бенасер, Франк Кесие, Алексис Салемакерс, Хакан Чалханоглу, Анте Ребич – Златан Ибрахимович

Треньор: Стефано Пиоли