Милан завърши геройски 2:2 у дома срещу Парма в зрелищен двубой от 11-ия кръг на Серия А. Два гола на Тео Ернандес спасиха "росонерите" от първо поражение в калчото през сезона, след като "дуковете" водеха с 2:0 на "Джузепе Меаца".

Гостуващият тим имаше аванс в резултата след едва 13 минути игра, когато точен с удар от наказателното поле беше Ернани.

В 23-ата минута Самуел Кастийехо реализира, но попадението бе отменено заради засада.

На три пъти гредите попречиха на гранда от Милано да изравни, като два от тези опити за гол бяха на Хакан Чалханоглу.

След бърза контра в 56-ата минута Ясмин Куртич покачи на 2:0 за гостите след подаване на Ернани, но само 120 секунди по-късно Тео Ернандес се разписа с удар от наказателното поле и върна интригата.

Натискът на седемкратния европейски клубен шампион даде резултат и в първата минута на допълнителното време Ернандес изравни за крайното 2:2.

След почивката гредата още един път спаси "дуковете" след шут на Чалханоглу, който нямаше късмет да се разпише.

Милан продължава да е на първо място в класирането до момента с актив от 27 точки на първо място. Парма има 11 точки на 14-та позиция в Серия А.