Отборът на Милан надви Фиорентина с 3:2 в мач от 28-ия кръг на италианската Серия А.

Мачът започна ударно за "росонерите", които поведоха още в 9-ата минута с гол на Златан Ибрахимович.

По-малко от десет минути по-късно обаче Ерик Пулгар възстанови равенството с феноменален гол.

До края на първата част Милан даде всичко от себе си да си върне аванса, но без успех.

В началото на втората част Франк Рибери оформи обрата за "виолетовите" с неспасяем удар в десния ъгъл на Донарума.

Шест минути по-късно паритетът отново бе възстановен, този път от Брахим Диас, за да се стигне до 72-ата минута, когато Хакан Чалханоолу реализира за 3:2.

Така Милан се върна към победите и събра 59 точки на втората позиция. Фиорентина пък остана на 14-о място с 29 пункта, въпреки доброто представяне.