Лацио постигна изключително убедителна победа с 3:0 над Милан като домакин в мач от 33-ия кръг на Серия А. Точни за „римските орли“ бяха Чиро Имобиле и на два пъти Хоакин Кореа.

С тези три точки столичани се приближават на две точки от зона Шампионска лига, събирайки 64 на шестото място.

„Росонерите“ от своя страна остават с 66, колкото имат още Наполи и Ювентус, но заради по-лошата голова разлика „дяволът“ временно е извън топ 4 на пета позиция.

Още в 19-ата секунда домакините загубиха топката в централната зона, Чалханоглу получи пас с петичка от съотборник и стреля по земя в десния ъгъл, но Рейна спаси.

В ответната атака Лацио поведе. Имобиле навърза няколко човека около себе си, което му позволи да пусне извеждащо подаване към Анхел Кореа, който напредна, преодоля технично Донарума и от малък ъгъл опъна мрежата за 1:0.

В петата минута Имобиле се озова непокрит в наказателното поле, но носителят на Златната обувка за 2020 година бе спрян по отличен начин от Донарума, който парира.

15 минути след това Чалханоглу изпълни пряк свободен удар, но той срещна стената и топката излезе в корнер. След него Кяер отклони от първа към втора греда, където Манджукич опита да отиграе, но коженото кълбо срещна ръката му и играта бе спряна.

В 24-ата минута Кореа си намери пространство за стрелба от около 3-4 метра вдясно в пеналтерията, но шутът му профуча встрани.

7 минути по-късно Салемакерс видя Чалханоглу, който отправи удар с левия крак от близка дистанция, ала Рейна блокира с тяло.

В 43-ата минута Лацари покачи на 2:0 след контраатака през центъра и подаване от Кореа, но попадението бе отменено заради тънка засада.

В края на първата част триходова акция между Чалханоглу, Салемакерс и Манджукич завърши с изстрел от хърватина, който засече от воле пред погледа на Рейна, но опитът му за гол не бе достатъчно акурантен и се озова право в Пепе Рейна.

В 51-ата минута Хоакин Кореа с поредица от индивидуални действия спрямо Фикайо Томори успя да елиминира централния бранител и да простреля в близкия ъгъл Донарума за 2:0.

В 56-ата минута Кореа отново се отскубна от отбраната и пробва диагонален удар към десния ъгъл, но Донарума отклони с върха на пръстите си.

В 74-ата минута Фикайо Томори отклони с глава след ъглов удар, но опитът му за гол бе възпрян от Рейна.

4 минути след това Луис Алберто стреля от около 10 метра в близкия ъгъл на Донарума, ала мерникът му изневери.

В 80-ата минута Чиро Имобиле пробва да прехвърли излезлия напред Донарума, но италианският стрелец тресна горната греда.

В 84-ата минута Алесандро Тонали шутира с левия крак изключително опасно, но коженото кълбо мина агонизиращо близо до левия страничен стълб.

Чиро Имобиле сложи точка на спора в 87-ата минута, когато Лацари прониза защитата на гостите с фамозен пас към своя нападател, който с едно докосване си нагласи топката и хладнокръвно направи резултата класически.