Милан разгроми новака Специя с класическото 3:0 в мач от третия кръг на Серия А.

Българският нападател Андрей Гълъбинов, който вкара три гола от началото на сезона, отново водеше атаката на гостите, но в 32-ата минута напусна терена с контузия. Вместо него срещата за гостите доигра Роберто Пиколи.

Най-интересната ситуация през първата част се случи в 21-ата минута, когато Давиде Калабрия бе близо до това да си вкара автогол, но вратарят на домакините Джанлуиджи Донарума успя да избие топката навреме.

След почивката „росонерите“ материализираха превъзходството си и стигнаха до успеха с два гола на Рафаел Леао и едно попадение на Тео Ернандес след индивидуална акция по левия фланг.

Така Милан събра пълен актив от 9 точки, но заради по-слабата си голова разлика остава зад лидера Аталанта. Специя е на 11-а позиция с 3 точки.