Отборът на Милан записа шокираща домакинска загуба от борещия се оцеляване Дженоа с в 1:2 среща от 26-тия кръг на италианската Серия А. „Грифоните“ поведоха с 2:0 до почивката след попадения Горан Пандев в 7-ата и Франческо Касата в 41-ат минута. Златан Ибрахимович върна едно попадение в 77-ата минута, но до нови попадения не се стигна.

Първата опасна ситуация дойде в петата минута, когато Хакан Чалханоглу пропусна да се разпише.

Две по-късно Антонио Санабриа се възползва от грешка на Тео Ернандес и напредна, след което намери Горан Пандев, който от непосредствена близост парти топката във вратата - 1:0.

В 14-ата минута северномакедонецът отново стреля, но тозипът неточно.

Три минути след това Златан Ибрахимович се измъкна от защитата, но вратарят Матия Перин отрази удара му с глава.

Малко след това стражът на домакините Асмир Бегович спаси силен далечен изстрел на Санабриа.

В ответната атака Чалханоглу се озова сам срещу вратаря Перин, но стреля право в него.

В 24-ата минута Давиде Бираски опита задна ножица, но неточно.

Четири минути по-късно Исмаел Бенасер също стреля, но в аут. Минута след това удар на Ибрахимович не намери целта.

В 41-ата Давде Бираски центрира, а Ласе Шьоне отклони с пета към Франческо Касата, който реализира второ попадение за гостите.

В 52-ата минута Чалханоглу стреля силно, но над вратата.

В 67-ата минута Златан Ибрахимович също опита задна ножица, но и той не бе точен.

Секунди след това резервата Джакомо Бонавентура опита да прехвърли Матия Перин, но стражът на „грифоните“ не позволи топката да навести мрежата му.

Това все пак се случи в 77-ата минута, когато при разбъркване след центриране от корнер Ибрахимович се оказа най-съобразителен и вкара 60-ия си гол с „червено-черната“ фланелка.

В 81-ата отново той отправи удар с глава, но доста неточно.

До края на срещата домакините не успяха да стигнат до изравняването и логично загубиха срещата.

С тази победа Дженоа събра актив от 25 точки и временно се изкачи над опасната зона на 17-ата позиция. Милан остава седми с 36 точки.

В друг мач от кръга този следобед Сампдория победи с 2:1 Верона. Емил Аудеро си отбеляза автогол в 32-ата минута и даде аванс на гостите. С голове обаче на Фабио Куаляреала в 77-ата и в 86-ата минута, от дузпа, Самп стигна до обрата.