Милан победи отбора на Сампдория с 2:1 като гост в мач от шестия кръг на италианската Серия А.

За "росонерите" резултата откри Жуниор Месиаш в 6-та минута на мача. Шарл Де Кетеларе бе точен отново за Милан в 21-та минута и удвои преднината на тима. Голът му обаче бе отменен заради засада.

Гостите останаха с човек по-малко в 47-та минута, когато Рафаел Леао бе изгонен от игра с втори жълт и червен картон.

Малко след това, в 57-та минута Сампдория удари Милан, след като Филим Джуричич възстанови равенството. Домакините искаха да се възползват от факта, че съперника е с човек по-малко, но това така и не се случи, а Оливие Жиру направи резултата 2:1 в 67-та минуа.

Сампдория натискаха и натискаха, като в края на мача те имаха много чисти положения, в 87-та минута първо Маноло Габиадини стреля, а след това и Валерио Вере, но удара на втория попадна в гредата. Драмата бе пълна, а мача продължи почти сто минути, след като двата тима изиграха 9 добавени. А заради остри реплики и реакции, треньорът на домакините - Марко Джампаоло получи червен картон.