Ювентус взе голямото дерби на 12-ия кръг в Серия А и победи Милан с 2:0 на "Сан Сиро". Това бе 11-ти успех за "бианконерите" от началото на сезона, което ги задържа удобно на върха на класирането.

Торинци се разписаха веднъж през първата и веднъж през втората част, за да вземат трите точки. Още в 8-ата минута Марио Манджукич откри с глава след подаване на Алекс Сандро отляво. 9 минути преди края на срещата Кристиано Роналдо вкара осмия си гол от началото на шампионата и така оформи крайното 2:0.

Милан - Ювентус

източник: Gulliver/Getty Images

Срещата бе кошмарна за бившия нападател на Ювентус - Гонсало Игуиан, който пропусна дузпа (41') и бе изгонен от игра в края на двубоя (83'). Аржентинецът игра в Ювентус два сезона, преди през това лято да премине в Милан под наем.

След тази загуба "росонерите".остават 5-ти с актив от 22 точки, докато "бианконерите" са първи с 34 точки.

Въпреки че Милан започна със самочувствие и агресия, Юве стигна до ранен гол. Алекс Сандро центрира от левия фланг, хърватинът се пребори с Родригес и с глава даде преднина на своя тим.

Постепенно домакините се съвзеха от ранния шок. В 26-ата минута Кансело получи много свободно пространство и центрира към Манджукич, но неговият удар беше твърде слаб, за да представлява трудност за Донарума.

В 40-ата минута Милан получи дузпа след игра с ръка на Мехди Бенетия в наказателното поле на Ювентус. Първоначално съдията Паоло Мацолени не посочи бялата точка, но след като се консултира със системата ВАР, даде дузпа за домакините. Зад топката застана Гонсало Игуаин, който обаче пропусна. Шченси уцели ъгъла, чукна топката, а тя се отби в гредата и излетя напред.

В 55-ата минута Роналдо стреля, но Донарума спаси с лекота. Секунди по-късно Юве получи фаул в опасна близост до наказателното поле. Дибала завъртя топката технично и тя закачи десния страничен стълб.

Развръзката настъпи в 81-ата минута благодарение на Кристиано Роналдо. Португалецът беше на точното място след спасяване на Донарума и отблизо заби топката под гредата. Това е осмия гол за Роналдо в шампионата, като той вече изостава само на едно попадение от водача в листата на стрелците Кшищоф Пьонтек.

В 83-ата минута Гонсало Игуаин бе изгонен от игра след два бързи жълти картона. Аржентинецът бе санкциониран за нарушение срещу Бенатия, след което побесня и се разкрещя в лицето на рефера Мацолени, което провокира неговото изгонване.

Милан - Ювентус 0:2

0:1 Марио Манджукич 8'