Отборът на Милан измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Лацио на стадио “Олимпико” от 24-ия кръг на Серия А.

Лукас Билия откри резултата в полза на “орлите” в 45-ата минута от дузпа, но Сусо възстанови равенството в 85-ата минута.

Лацио започна отлично двубоя и още във 2-ата минута Балде Кейта напредна и стреля, но в ръцете на вратаря.

В 14-ата минута пък Чиро Имобиле бе изпуснат да стреля с глава, но покрай вратата, а пет минути по-късно бърза атака на “орлите” завърши с изстрел на Кейта, който обаче отново бе твърде слаб, за да затрудни стража на Милан.

Гостите от Милано отвърнаха с атака в 29-ата минута, когато Лукас Окампос напредна в наказателното поле и стреля, но без да затрудни вратаря.

В 45-ата минута Лукас Билия се разписа от дузпа.

Противно на логиката Милан се добрадо равенството с попадение 5 минути преди края на срещата.

В 85-ата минута Сусо получи пас на границата на наказателното поле и между трима защитници успя да стреля в далечния ъгъл на вратата и да отбележи за 1:1.

В крайна сметка след това равенство Лацио е на 6-ото място с актив от 44 точки, а Милан е на позиция зад "орлите" с 41.