Отборът на Милан записа първа победа от три мача насам в Серия А. „Росонерите“ се наложиха с минималното 1:0 над Кротоне, който бе без Александър Тонев, в мача от 20-ия кръг на италианския шампионат.

Така в класирането Милан събра 28 точки на десетото място. Кротоне е 18-и с 15.

Първото полувреме премина сравнително спокойно, без много положения. Единствената по-интригуваща ситуация бе в полза на домакините в 36-ата минута. Франк Кеси шутира една отбита топка, която обаче насочи неточно – малко над напречната греда.

Вторите 45 минути предложиха доста по-любопитни моменти. Възпитаниците на Дженаро Гатузо стартираха уверено и в 49-ата минута Сусо стреля от границата на наказателното поле, но опитът му бе отразен от Алекс Кордас.

След час игра натискът на „росонерите“ даде резултат. След центриране от корнер отдясно на вратата на Кротоне, Леонардо Бонучи засече за 1:0. В 62-ата минута попадение на домакините, дело на Кеси, не бе зачетено след намесата на видеоарнитража.

Последваха силни минути за Кротоне. В 65-ата Анте Будимир стреля обещаващо, но Джанлуиджи Донарума отрази. В 70-ата минута Марио Сампириси изпълни фаул, но топката прелетя малко покрай вратата.