Отборът на Милан започна новия сезон в Серия А със загуба. „Росонерите” допуснаха поражение при визитата си на Удинезе с 0:1. Футболистите на гостите не успяха да отправят нито един точен удар във вратата на домакините, чийто успех бе осигурен от Родриго Бекао, който реализира в 72-ата минута.

Милан продължи със слабите си изяви на стадион „Фриули”, като инкасираха пето поражение в последните си осем мача в Удинезе.

Домакините започнаха срещата по-настоятелно и успяха да осъществят натиск в началните минути. Футболистите на Удинезе действаха предимно през крилата, където гостите изпитваха сериозни трудности.

Възпитаниците на Игор Тудор стигнаха до три поредни ъглови удара, но така и не се възползваха от шансовете си.

Единственото попадение падна в 72-ата минута, когато се разписа Родриго Бекао след центриране от корнер.

При новия треньор Марко Джанпаоло отборът на Милан нямаше нито достатъчна скорост, нито мощ и преса. Напротив- вратарят Джанлуиджи Донарума спаси вратата си при удар Кевин Лазаня преди попадението, както и не намеси още няколко пъти за да запази вратата си.

Шест мача са по-късно днес, а в понеделник Милан среща новака Лече. Вчера шампионите от Ювентус стартираха с пестелива победа с 1:0 при гостуването на Парма.