Милан спечели с 1:0 срещу Торино в мач от 24-ия кръг на Серия "А". Единствения гол в мача вкара Анте Ребич в 25-ата минута след асистенция на Кастийехо. Хълватинът за пореден път се превърна в герой за отбора си, след като от нчалото на 2020 г. има вече шест попадения.

Преди почивката "росонерите" бяха по-активният отбор и логично създадоха повече опасности пред вратата на "биконете".

Най-чистото положение бе в 20-ата минута, когато Лукаш Пакета шутира в долния ляв ъгъл, но вратарят на гостите Сиригу блокира по невероятен начин удара му.

Пет минути по-късно испанецът Самуел Кастийехо центрира отдясно по земя и връхлитащият на скорост Анте Ребич прати топката в долния ляв ъгъл.

В първите минути след почивката Ибрахичович и Кастийехо пропуснаха отлични възможности да втори гол.

Торино отговори с удар с глава на Белоти в 57-ата минута, спасен от стража на Милан Донарума. Постепенно "росонерите" отстъпиха онициативата на гостите, но успяха да ударжат аванса си.

Със спечелените три точки Милан се изкачи на 8-ото място във временното класиране на Серия А. Торино пък заема 14-ата пизиция.

МИЛАН - ТОРИНО 1:0

Голмайстор: 1:0 Ребич (25)

МИЛАН: Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Тео Ернандес, Кастийехо, Кесие, Бенасер, Ребич, Пакета, Ибрахимович
Треньор Стефано Пиоли

ТОРИНО: Сиригу, Лянко, Н'Кулу, Бремер, Де Силвестри, Ринков, Лукич, Ансалди, Едера, Белоти, Беренгер