Милан спечели първата си контрола от лятната си подготовка, надвивайки Кьолн с 2:1 като гост. С успеха „Дявола“ вдигна “Телеком Къп”.

“Росонерите” бяха без повечето си основни футболисти, но въпреки това стигнаха до успеха благодарение на две красиви попадения на голмайстора си Оливие Жиру. В 17-ата минута Анте Ребич пусна прекрасен пас с пета към французина, който с първото си докосване прехвърли вратаря, а след това довкара топката в опразнената врата.

В 36-ата минута италианският тим организира бърза атака, при която Браим Диас направи успешен рейд и даде топката на Жиру, който от границата на наказателното поле стреля, а топката рикошира в крака на Юлиан Шабо и описа красива траектория за втория гол на тарана в двубоя.

След почивката италианският шампион остави инициативата на “козлите”, които обаче стигнаха едва до едно попадение. Това стана в 87-ата минута, когато при изпълнение на корнер Брайт Ари-Мби нацели напречната греда с удар с глава, но топката отиде при Йонас Хектор, който опита воле, а Флориан Диец я добута с глава за крайния резултат в срещата.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Следващата контрола на Милан е срещу унгарския Залаегерсеги след седмица, а на Кьолн предстои приятелски мач с Кикерс Офенбах още в неделя.

Днес се изиграха още две контроли между италиански и германски отбори. Удинезе и Унион Берлин направиха зрелищо равенство 3:3, а Хофенхайм и Салернитана също стигнаха до реми, но за 2:2.