Италианският шампион Милан допусна неочаквана загуба с 2:3 в контролата си като гост на унгарския Залаегерсег, който завърши на осмо място в местното първенство през миналия сезон и само със загуби в последните си шест мача от кампанията.

Това беше вторият приятелски мач на италианския шампион през това лято след победата с 2:1 над Кьолн преди седмица.

БГНЕС / BGNES
13 снимки

Домакините поведоха в резултата още във втората минута, когато Мешак Убочиома беше точен след центриране от корнер. В деветата минута неговият съотборник Бенсе Гергений нацели греда със своя шут от границата на наказателното поле. В 24-ата минута унгарците все пак удвоиха своята преднина. Тогава при изпълнение на тъч Давид Калноки-Кис игра с глава и така подаде топката на Атила Мокси, който се разписа също с глава. Само три минути по-късно преднината на Залаегерсег нарасна до три гола след чудесен далечен удар на Матиас Тайти.

След още три минути обаче „росонерите“ получиха правото да изпълнят дузпа заради нарушение срещу Фоде Бало-Туре. Оливие Жиру беше безгрешен от бялата точка и намали изоставането на своя тим. До почивката Анте Ребич и французинът не успяха да отбележат нов гол. През втората част “Дявола” владееше инициативата, но стигна до второ попадение едва в 86-ата минута, когато Раде Крунич вкара след добра акция на Ясин Адли. В 90-ата минута капитанът Давиде Калабрия можеше да донесе равенството в двубоя, но направи пропуск от удобна позиция.

Следващата контрола на Милан е на австрийска земя срещу местния Волфсбергер на 27 юли (сряда).